نشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم شهرستان انزلی به ریاست رییس کل دادگستری گیلان

نشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم شهرستان انزلی به ریاست رییس کل دادگستری گیلان

حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان از منطقه گردشگری تالاب بین‌المللی انزلی بازدید کرد و در نشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری این شهرستان حضور یافت.

به گزارش لیالستان ، به نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان ، حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان با تشریح معنای عدالت اظهار داشت: عدالت به معنای دادن حق به ذی حق و قرار دادن هر چیز در جای خود است و این به معنای ایجاد توازن در امور است.

وی با اشاره به اینکه عدالت به معنای توازن است و توازن، زیبایی را در پی دارد افزود: زمانی می توانیم ادعا کنیم که رفتار ما رفتار عادلانه است که شاهد زیبایی در تمام حوزه ها باشیم.

رییس شورای قضایی استان یکی از تکالیف قوه قضائیه را احقاق حق و اجرای عدالت عنوان نمود و اظهار داشت: فرایند رسیدگی به پرونده در دستگاه قضایی نیز به معنای ایجاد توازن و حق است.

وی در ادامه اذعان داشت: پیشگیری از وقوع جرم از وظایف دستگاه قضایی است و دادگستری به عنوان مدعی حقوق مردم غیر از رسیدگی قضایی باید حقوق مردم در تمام زمینه‌ها را استیفا نماید.

احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان که در این بازدید حضور داشت با اشاره به اینکه تالاب انزلی به دلیل غفلت و بی توجهی و عدم خردورزی برخی مدیران گذشته دچار آسیب های فراوانی شده است تصریح کرد: تالاب انزلی مهم ترین منبع اقتصادی و معیشتی مردم این شهرستان است که اکنون از لحاظ کمی و کیفی با گذشته تفاوت کرده است.

وی در ادامه افزود: تصرفات ، رسوبات و ورود فاضلاب و پساب ها به تالاب و همچنین فرسایش خاک در مناطق جنگلی و عدم نظارت متولیان از مشکلات و دغدغه های مردم شهرستان بندر انزلی است و امید است که تالاب انزلی با تدبیر مسئولان مجدداً احیا گردد.

آقایی با بیان لزوم صیانت از تالاب انزلی که میراث میهنی و طبیعی و زیستگاه پرندگان است اظهار داشت: ۴ دستگاه دولتی شامل آب منطقه ای، منابع طبیعی،‌آب و فاضلاب و محیط زیست مکلف هستند تا در مدار قانون و با حمایت اسناد بالادستی نسبت به اصلاح و احیای آن اهتمام جدی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *