آلومینیوم اراک با شکست داماش به لیگ برتر صعود کرد

تیم فوتبال داماش گیلان در هفته سی و چهارم و پایانی رقابت‌های لیگ یک فوتبال با شکست یک بر صفر مقابل نماینده اراک به‌عنوان برترین تیم گیلانی لیگ یک به کار خود در این فصل خاتمه داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، هفته سی و چهارم رقابت‌های لیگ یک فوتبال با برگزاری هشت دیدار در شهرهای مختلف کشورمان برگزار شد و دو تیم فوتبال داماش گیلان و آلومینیوم اراک از ساعت ۲۰:۰۰ در ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک به مصاف یکدیگر رفتند که اراکی با کسب پیروزی در این دیدار و لغزش مس کرمان جواز صعود به لیگ برتر را در دستان خود می‌دیدند.

مازیار ربیعی فرد در این دیدار عرفان گودرز قلعه‌نویی، سینا شاه‌عباسی، کنعان طاهرنژاد، آزاد جعفرزاده، میلاد پورمحسن، محمد رستمی، مهدی نظرمحمدپناه، میثم میرپسندیده، سجاد موسوی، میعاد یزدانی و محمد غلامی را به میدان فرستاده بود.

در آن سمت میدان نیز آلومینیوم اراک و رسول خطیبی برای صعود به لیگ برتر به سجاد بیرانوند، امیرحسین جدی، میرمهدی قریشی، میثم مجیدی، محمود قائد رحمتی، محمد علینژاد، سیدمهدی حسینی، سعید خردمند، سعید آقایی، حامد پاکدل و ابوالفضل عکاشه دل بسته بود.

آبی پوشان داماش در نیمه نخست تحت تأثیر انگیزه تیم میزبان برای صعود قرار گرفتند و شاگردان رسول خطیبی در دقیقه ۱۵ توسط ابوالفضل عکاشه به گل رسیدند؛ اراکی‌ها در چند موقعیت می‌توانستند اختلاف را افزایش دهند ولی دو تیم با نتیجه یک بر صفر راهی رختکن شدند.

داماشی‌ها نیمه دوم از سایه حملات آلومینیوم اراک خارج شدند و موقعیت‌های خطرناکی روی دروازه اراکی‌ها خلق کردند؛ رفته‌رفته بازی متعادل دنبال شد و در دقایق پایانی این آلومینیوم بود که توپ و میدان را در اختیار گرفت.

با توجه به بازی‌های قبل از تیم داماش انتظار می‌رفت صخره محکمی برای صعود آلومینیوم به لیگ برتر باشد ولی داماش بی‌انگیزه و بی‌پولی خودش شایسته صعود به لیگ برتر بود با یک بازی یک‌طرفه در مقابل شاگردان رسول خطیبی تسلیم شد.

در پایان هم شش دقیقه وقت اضافی نیمه دوم نیز برای دو تیم نتیجه‌ای نداشته و داماش با شکست یک بر صفر لیگ یک فوتبال را در با جایگاه دوازدهمی به پایان رساند تا بهترین نتیجه را در بین تیم‌های استان گیلان رقم بزند و آلومینیوم‌ها هم کنار کادر فنی و تماشاگران خود در ورزشگاه امام خمینی‌شهر اراک که قرار بود خالی از تماشاگر باشد جشن صعود به لیگ برتر گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *