نصب نرم‌افزار ناشناس و کلاهبرداری ۴ میلیاردی

نصب نرم‌افزار ناشناس و کلاهبرداری ۴ میلیاردی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که با دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری کاربران فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری می‌کرد.

به گزارش رسانه خبری لیالستان ، سرهنگ داود معظمی گودرزی اظهار کرد: یکی از شهروندان به پلیس فتا پایتخت مراجعه و مدعی شد شخصی ناشناس با دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری وی در تلگرام از مخاطبان وی کلاهبرداری کرده است.

شاکی در ادامه اظهارات خود گفت که در شبکه اجتماعی تلگرام در یک گروه افزایش ممبر عضو شدم و جهت افزایش دنبال کنندگان کانال تلگرام خود با ادمین ارتباط گرفتم که این فرد یک نرم افزار برای من ارسال کرد و گفت حتما آن را نصب کرده و در آن درخواست افزایش فالور را ثبت کنم، پس از نصب برنامه و عدم کارکرد آن متهم به حساب کاربری بنده دسترسی پیدا کرده و پس از ارتباط با مخاطبانم با ارسال شماره کارت به آنها درخواست وجه کرده است.

رئیس پلیس فتا تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند و با بررسی‌ها فنی و سایبری موفق شدند ردپای مجرم را در فضای مجازی شناسایی کنند و پس از تشریفات قضائی متهم در یکی از مناطق شرقی تهران دستگیر و به پلیس فتا پایتخت انتقال یافت.

این مقام سایبری با اشاره به افزایش تعداد شاکیان این پرونده در روند تحقیقات بیان کرد: مجرم پس از حضور در پلیس فتا ضمن پذیرش بزه انتسابی اذعان داشت، از طریق نصب بدافزار روی تلفن همراه شاکیان و دسترسی به شبکه اجتماعی تلگرام به مخاطبان آنها پیام می‌دادم و با ارسال شماره کارت وجوهات را دریافت می‌کردم و در مجموع حدود ۴ میلیارد ریال کلاهبرداری کردم.

سرهنگ گودرزی به شهروندان توصیه کرد: از نصب برنامه‌های ناشناخته از منابع نامعتبر جدا خودداری کرده و از عضویت در کانال‌ها و گروه‌های ناشناس که با عناوین مختلف قصد کلاهبرداری و انجام اعمال مجرمانه را دارند پرهیز کنند، همچنین در هنگام فعالیت در شبکه‌های اجتماعی تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی را رعایت کنند و از در اختیار گذاشتن اطلاعات حساب کاربری خود به دیگران خودداری کنند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *