شناسایی ۴۹۱ صفحه قمار اینترنتی و دستگیری ۱۲۶ نفر در گیلان!

شناسایی ۴۹۱ صفحه قمار اینترنتی و دستگیری ۱۲۶ نفر در گیلان!

سرهنگ حسین حسن‌پور، جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان از شناسایی ۴۹۱ صفحه قمار اینترنتی و دستگیری ۱۲۶ نفر توسط پلیس فتا گیلان در سال گذشته خبر داد.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان از شناسایی ۴۹۱ صفحه قمار اینترنتی و دستگیری ۱۲۶ نفر توسط پلیس فتا گیلان در سال گذشته خبر داد.

سرهنگ حسین حسن‌پور با بیان اینکه فعالیت در زمینه شرط‌بندی و قمار جرم محسوب می‌شود، اظهار داشت: به همه کاربران فعال در فضای مجازی توصیه می‌شود که وارد سایت‌های شرط‌بندی نشوند و به تبلیغاتی که توسط شیادان سایبری در شبکه‌های اجتماعی در این زمینه صورت می‌گیرد، توجه نکنند.

وی در ادامه به اقدامات گسترده پلیس گیلان در رصد و شناسایی باندهای فعال حوزه شرط‌بندی و قمار در سال گذشته اشاره کرد و گفت: ۴۹۱ صفحه قمار و شرط‌بندی فوتبال و اعضای ۳ باند فعال این حوزه توسط پلیس فتا استان شناسایی شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان با اعلام اینکه در این راستا، ۱۱۵ مرد و ۱۱ زن که در امر شرط‌بندی یا اجاره کارت بانکی دخیل بودند، شناسایی، احضار و دستگیر شدند، افزود: متهمان که ارزش پرونده‌های آن‌ها ۳۵۰ میلیارد ریال بوده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند.

سرهنگ حسن‌پور با اشاره به اینکه گردانندگان اصلی اینگونه سایت‌های قمار و شرط‌بندی در خارج از کشور فعالیت دارند، بیان داشت: این سایت‌ها برای اخاذی کردن از شهروندان ساخته شده‌اند و عاقبت فعالیت در آن‌ها چیزی جز زیان مالی نخواهد بود.

وی در پایان از شهروندان خواست در صورت مواجهه با موارد مجرمانه و مشکوک در فضای مجازی، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir و یا تماس با شماره ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گزارش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *