شروع چین سوم برداشت برگ سبز چای در شمال ایران/برداشت بیش از ۱۰۰ هزار تن برگ سبز

شروع چین سوم برداشت برگ سبز چای در شمال ایران/برداشت بیش از ۱۰۰ هزار تن برگ سبز

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به آغاز چین سوم برگ سبز چای از باغات شمال کشور، گفت: پیش بینی می شود حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار تن برگ سبز برداشت شود.

به گزارش لیالستان ، حبیب جهانساز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آغاز چین سوم برگ سبز چای از باغات شمال کشور، اظهار کرد: پیش بینی شده حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار تن برگ سبز برداشت شود.

وی به برداشت روزانه ۸۰۰ تن برگ سبز چای از باغات گیلان و مازندران اشاره کرد و افزود: از ابتدای برداشت برگ سبز چای در اردیبهشت ماه تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار تن برگ سبز از باغات شمال کشور برداشت و خریداری شده است.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه ۵۵ درصد برگ‌های سبز خریداری شده از چایکاران از نوع درجه یک است، گفت: ارزش برگ‌های خریداری بیش از ۵۹۵ میلیارد تومان است.
جهانساز همچنین به میزان پرداخت مطالبات چایکاران اشاره و با بیان کرد: اینکه تاکنون ۸۱ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است، اضافه کرد: این میزان معادل ۴۷۸ میلیارد تومان است.
جهانساز با اشاره به مطالبات چایکاران افزود: از این میزان دولت حدود ۹۰ درصد سهم خود و کارخانجات نیز حدود ۷۰ درصد سهم خود را پرداخت کرده‌اند که تلاش می‌شود تا مابقی مطالبات چایکاران دریافت و به حساب آنها واریز شود.

وی با تأکید بر اینکه چین باکیفیت به چایکاران توصیه و تأکید شده است، گفت: امسال کارخانجات چایسازی بیش از ۲۲ هزار تن چای خشک تولید کرده‌اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *