کوتکوتو لاهیجان ثبت ملی میشود/دومین جشنواره کوتکوتو در لاهیجان برگزار شد

دومین جشنواره کوتکوتو در لاهیجان برگزار شد

فهرست مطالب

دومین جشنواره گیاه کوتکوتو در جزیره استخر لاهیجان با رعایت پروتکل های بهداشتی و استقبال همشهریان و علاقمندان به سنت های اصیل این شهر و دیار برگزار شد.

عرق گیری گیاه کوتکوتو لاهیجان - عطاری مقدس خو

همزمان با زمان برداشت گیاه بومی کوتکوتو برای دومین بار جشنواره کوتکوتو و مراحل عرق گیری و تهیه محصولات مرتبط با این گیاه بومی توسط عطاری مقدس خو در جزیره استخر لاهیجان برگزار شد.

گیاه کوتکوتو دارای خواص متعددی بوده که معرفی خواص این گیاه از دیدگاه طب سنتی و عرق گیری در طول برگزاری جشنواره، با دیگ مسی به روش سنتی، سخنرانی محققان طب سنتی از جمله دکتر روا زاده پدرطب ایرانی اسلامی و طبیب لاهیجی و آقای بختو کارشناس طب سنتی در مورد مزاج شناسی و گیاهان بومی گیلان و معرفی غذاها و خوراکی های سالم، سازگار با طبع از جمله بخش های این جشنواره بود.

کیاه دارویی کوتکوتو یا خالواش

پیام دکتر روا زاده پدرطب ایرانی اسلامی به صورت ویدئویی برای شهروندان لاهیجانی و دعوت شدگان به این جشنواره پخش شد.

ورزشکاران باستانی کار زورخانه علی ابن ابی طالب (ع) لاهیجان

یکی از بخش های این جشنواره ورزش باستانی زورخانه ای بود که توسط ورزشکاران باستانی کار زورخانه علی ابن ابی طالب (ع) لاهیجان اجرا شد.

آقای بختو یکی از کارشناسان برتر طب سنتی ایران و گیلان هستند که در همایش بین المللی طب سنتی رتبه اول را کسب نموده اند وی از تلاش برای ثبت ملی گیاه کوتکوتو برای لاهیجان در آینده نزدیک خبر دادند.

در ادامه کارشناسان طب سنتی به سوالات و مشکلات حاضرین در جشواره پاسخ دادند و روش های درمانی طب سنتی را برای بیماری ها ارائه نمودند ،در ادامه برخی حضار پیشنهاداتی نیز برای جشنواره های آتی ارائه دادند.

جوایزی نیز در این جشنواره تهیه و تدارک دیده شده بود.

در انتهای مراسم نیز بیژن لرد یکی از خواننده گان مطرح گیلانی، موسیقی بومی و محلی استان گیلان را اجرا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *