یک طلا، یک نقره، یک برنز و ۲ فینالیست ماحصل ووشوکاران جوان در ماکائویازدهمین دوره مسابقات ووشو جوانان و رده‌های سنی قهرمانی آسیا از صبح روز گذشته (پنجشنبه ۲۶ مردادماه) به صورت رسمی در ماکائو آغاز شد.

بر همین اساس و در دومین روز این پیکارها، صبح امروز (جمعه ۲۷ مردادماه ۱۴۰۲) در پیکار‌های بخش تالو، نرگس شهبازی در فرم چانگ چوان به مقام نخست دست یافت و صاحب گردن آویز طلا شد. نمایندگان ژاپن و ماکائو در این فرم دوم و سوم شدند. این نخستین مدال طلای کاروان کشورمان در این رقابت‌ها است.

ثنا پناهی به نقره رسید

ثنا پناهی در فرم نان چوان به مقام دوم دست یافت و صاحب گردن آویز نقره شد. نمایندگان هنگ‌کنگ و ماکائو در این فرم اول و سوم شدند.

در ادامه پیکار‌های تالوی این روز، محمد طا‌ها صدری و سامیار صادقی در فرم‌های خود موفق به کسب مقامی نشدند.

برتری روژان فتاحی مقابل نماینده هند

در ساندا یا همان بخش مبارزه، روژان فتاحی نماینده وزن ۵۲- کیلوگرم کشورمان به مصاف “خوشی” از هندوستان رفت و ضمن کسب برتری مقابل این حریف راهی مرحله بعدی مسابقات شد.

دیانا رحیمی برد و فینالیست شد

در وزن ۶۰- کیلوگرم بخش دختران، دیانا رحیمی به مصاف “بتول صلاحدین” از فلسطین رفت و این حریف را مقتدرانه در دو راند شکست داد و گام به دور بعدی گذاشت. نماینده شایسته کشورمان با این برتری ضمن راه‎یابی به دیدار نهایی این پیکارها، مدال نقره خود را قطعی کرد.

برنز آسیا بر گردن ستایش براتی

در وزن ۵۶- کیلوگرم بخش دختران، ستایش براتی به مصاف “ژینزی لی” از چین رفت و با واگذار کردن رقابت به حریف قدرتمند خود، به مقام سوم مشترک پیکار‌های ووشو قهرمانی آسیا دست یافت.

فینالیست شدن ماهان احمدپور

در وزن ۵۶- کیلوگرم نوجوانان، ماهان احمدپور پس از برتری روز گذشته مقابل ورزشکار بنگلادشی، به مصاف “اندی شی” از ماکائو رفت و در یک دیدار نفس‎گیر و نزدیک موفق شد حریف خود را شکست داده و راهی دیدار نهایی این وزن شود.

برتری مانی خانه کشی مقابل نماینده کره‌جنوبی

در وزن ۵۶- کیلوگرم جوانان، مانی خانه کشی به مصاف “سوئنگی‌ئون دو” از کره‌جنوبی رفت و موفق شد حریف خود را شکست داده و راهی مرحله بعدی این وزن شود.

شکست امیر پریده

در وزن ۷۰- کیلوگرم، امیر پریده به مصاف “ابلاگاتوف از قزاقستان رفت و با شکست مقابل این ورزشکار از گردونه مسابقات کنار رفت.

با این تفاسیر و پس از سپری شدن ۲ روز از مسابقات ووشو قهرمانی جوانان و رده‌های سنی آسیا، اسامی مدال آوران تیم ملی کشورمان که تنها با ۱۴ ورزشکار و در کیفی‌ترین حالت ممکن در این پیکار‌ها حضور یافته، به شرح زیر است:

طلا:
نرگس شهبازی در فرم چانگ چوان

نقره:
ثنا پناهی در نانچوان
سامیار صادقی در فرم چیانگ شو

برنز:
ستایش براتی در وزن ۵۶- کیلوگرم ساندا دختران

این مسابقات تا ۲۹ مرداد به میزبانی ماکائو ادامه دارد.

اسامی نفرات اعزامی کشورمان به این پیکار‌ها به صورت زیر است:

ساندا پسران/
امیرحسام محمدی
ماهان احمدپورعظیمی
مانی خانه کشی
رضا خورشیدی
امیر پریده
سید علی میری
علی شیرآقایی سرمربی

ساندا دختران/
روژان فتاحی
ستایش براتی
دیانا رحیمی
فریناز نذیری سرمربی

تالو پسران/
سامیار صادقی
محمدطا‌ها صدری
حمیدرضا پارسی مقدم سرمربی

تالو دختران/
ثنا پناهی درچه
زهرا بت‌شکن
نرگس شهبازی
مریم معماری سرمربی

این مسابقات تا ۲۹ مرداد به میزبانی ماکائو ادامه دارد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *