یادواره شهدای ادیان توحیدی تهران برگزار شد

لینک کوتاه این مطلب : https://liyalestan.ir/el2m
شهدای ادیان توحیدی در راستای برگزاری کنگره ملی شهدای پایتخت در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد

جوان آنلاین: یادواره شهدای ادیان توحیدی در راستای برگزاری کنگره ملی شهدای پایتخت در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد. 
در این مراسم امیر کیومرث حیدری فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه محمدرسول‌الله (ص) تهران بزرگ، سردار احمد ذوالقدر فرمانده سابق سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران، اعضای شورای شهر، نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، خانواده معظم شهدای ادیان، جانبازان و ایثارگران پایتخت حضور داشتند. 
امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم با تأکید بر اینکه امروز قرآن مجید منادی وحدت بین تمامی ادیان الهی است، اظهار داشت: ما امروز به آیات الهی نیاز داریم؛ آیاتی که در تمام کتب ادیان الهی آمده است و مشابه همین آیاتی است که در قرآن مجید آمده و آن «اهدنا صراط المستقیم» است. 
 شهدا نمود عینی صراط مستقیم هستند
امیر حیدری با بیان اینکه بشر به صراط المستقیم نیازمند است، گفت: صراط مستقیم بشر را در دنیا و آخرت رستگار و عاقبت به خیر می‌کند. نمونه عینی آن شهدای دوران دفاع مقدس هستند که از اسلام، انقلاب و خاک کشور دفاع کردند. 
فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: در میان شهدای دوران دفاع مقدس مسیحی، کلیمی و زرتشتی داشتیم، اما مهم این است که وجهه مشترک تمامی آن‌ها قرار گرفتن در صراط مستقیم بوده است. راهی که خداوند آن را به شهدا وعده 
داده است. 
وی خاطرنشان کرد: ضمن اینکه رهبر عزیزمان را می‌توانیم امروز بزرگ‌ترین منادی وحدت بدانیم. همچنین ایشان بزرگ‌ترین شخصیتی هستند که ندای وحدت را در عمل به منصه ظهور رسانده‌اند. 
امیر حیدری اضافه کرد: از حضور همه ادیان الهی در این مراسم تشکر می‌کنم و بر روح و روان تمامی شهدای ادیان توحیدی درود می‌فرستم که خون آن‌ها در خون برادران مسلمان خود عجین شد تا وطن عزیزمان سربلند بماند. 
فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به حضور رزمندگان ادیان الهی در دوران دفاع مقدس، یادآور شد: در کشور ادیان توحیدی مختلف و متنوعی حضور دارند و همه به‌عنوان ملت ایران شناخته می‌شوند. حضور رزمندگان ادیان توحیدی در دوران دفاع مقدس، بسیار تحسین‌برانگیز است؛ در دوران دفاع مقدس ادیان توحیدی ۱۴۷ شهید و ۱۹۷ جانباز برای دفاع از کشور تقدیم کردند. 
امیر حیدری آمار حضور ادیان توحیدی در دوران دفاع مقدس را نشانه عرق ملی پیروان این ادیان دانست و گفت: گرچه ممکن است ما در دین و آیین دارای مذاهب متفاوتی باشیم، ولی در جایی که تمامی ارضی کشور به خطر بیافتد همه ما خود را مسئول می‌دانیم. 
گفتنی است زرتشتیان و دیگر ادیان توحیدی در این مراسم برنامه‌های گوناگون هنری برای گرامیداشت یاد شهدا و جانباختگان کشورمان اجرا کردند.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *