کلوب| عوض شدن سرمربی تیم ملی یا دستیاران؛ مسئله این است!

لینک کوتاه این مطلب : https://liyalestan.ir/vhhn

[og_img]
تیم ملی کشورمان برای چندمین بار متوالی در یک بزنگاه مهم و حیاتی، کاری از پیش نبرد و گرفتار بی برنامگی و عدم ساختار منظم در اجرای تاکتیک خود برابر قطر شد.

پس از بازگشت تیم ملی به کشور سوال اینجاست که آیا اصلا با قلعه‌نویی، می‌توانیم به آینده امیدوار باشیم، در جام جهانی ۲۰۲۶ بدرخشیم و رؤیای صعود از گروه را در خیال بپرورانیم؟

بسیاری از کارشناسان فوتبال معتقدند که رفتن قلعه‌نویی، اشتباه است و باید به او و کادرفنی اش، مهلتی دوباره داد! شاید ماندن او بر روی نیمکت تیم ملی، به صلاح باشد اما قصه دستیاران ژنرال، کاملاً متفاوت است و نمی‌توان از این قضیه، به راحتی عبور کرد.

در فوتبال روز و مدرن اروپا، سرمربیانی موفق هستند که دستیاران فوق‌العاده ای در کنار خود داشته باشند، از ریز ترین نکات فنی در بحث آنالیز و تحلیل، غافل نشوند و به جزئیات فراوانی در بازی، بپردازند.

دستیاران مربیانی همچون پپ گواردیولا، یورگن کلوپ، کارلو آنجلوتی و ژابی آلونسو، نقش بسزایی در بردها و افتخارات آنها دارند. پس باید اذعان داشت لازمه یک کادر فنی خوب، تنها به سرمربی، بستگی ندارد و کمک مربیان هم به خودی خود، وظایف متعدد و سنگینی به دوش می‌کشند.

دلیل اینکه رحمان رضایی، ضعف خط دفاعی تیم را به هیچ وجه قبول ندارد، مشخص و معلوم نیست اما همه اهالی فوتبال، متفق القولند که برای رد شدن از گلوگاه‌های دشوار و حساس، دستیارانی لایق نیمکت تیم ملی هستند که بتوانند با انتقال ایده‌های خود به سرمربی، گره کور دیدارهایی به مثابه ایران و قطر را باز کنند. شاید آوردن دستیاران جوان با ایده‌های روز فوتبال دنیا بتواند در تغییر نسل، کمک شایانی کند.

جام جهانی ۲۰۲۶، با حضور چهل و هشت تیم برگزار می‌شود و عملاً، تیم‌های بزرگ قاره کهن، کار سختی برای صعود در پیش رو ندارند؛ پس با این اوصاف، می‌توان با خیال آسوده تری، به فکر پوست اندازی میان بازیکنان و کادرفنی نیمکت تیم ملی بود.

معین احمدوند| باشگاه خبرنگاران آزاد

لینک منبع خبر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *