کلهر: علیرضا بیرانوند با گرفتن پنالتی باعث شد پرسپولیس به بازی برگردد

محمود کلهر پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره برد سرخپوشان برابر تیم استقلال تاجیکستان در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: به نظرم پرسپولیس یک روز خوبی داشت و این تیم با توجه به اینکه چند بازیکن مصدوم داشت ، به خوبی یحیی گل محمدی از مهره هایی که در اختیار داشت، استفاده کرد و فوتبال روانی که مطمئنا هر حریفی را به خصوص دفاعش را برهم می زند از پرسپولیس دیدیم. البته سرخپوشان  در ۲۵ دقیقه نیمه اول بازی خوب نبودند و فکر می کنم یکی از دلایلش بازی خوب استقلال تاجیکستان بود. 

او افزود: وقتی یک دروازه بان خوبی پرسپولیس دارد مطمئنا چقدر می تواند روی روند بازی تاثیرگذار باشد. با وجود اینکه سعید صادقی ۲ گل زد اما  من فکر می کنم علیرضا بیرانوند  به عنوان ستون پرسپولیس  با پنالتی که گرفت ، پرسپولیس را به بازی برگرداند. از زمانی که استقلال تاجیکستان پنالتی ازدست داد نبض بازی هم در اختیار سرخپوشان قرار گرفت و همین عوامل باعث شد پرسپولیس بتواند نیمه اول را یک بر هیچ به رختکن برود و در بهترین زمان این تیم به گل رسید و با کارهای ترکیبی زیادی که در نیمه اول بازی دیدیم و سرخپوشان حملات بسیاری از جناح چپ ، راست و از عمق دفاع تدارک دیدند  و با یک دفاع بسته روبرو شدند که از یکی از راه های رسیدن به گل، شوت از راه دور بود که سعید صادقی به خوبی این کار را انجام داد و سرخپوشان به گل رسیدند. 

کلهر درباره اینکه چه بازیکنی در این دیدار ، ستاره بازی بود، گفت: مطمئنا من اعتقاد دارم که علیرضا بیرانوند بود با توجه به اینکه تیم استقلال تاجیکستان اوایل بازی فشار زیادی روی دروازه پرسپولیس آورد اما درکنارش بقیه بازیکنان پرسپولیس از دقیقه ۲۵ تا ۳۰ روند خوبشان را پیدا کردند.

او درباره اینکه حضور هواداران پرسپولیس را در این بازی چطور دید، گفت : خوشحالم که هواداران پرسپولیس هم آقایان هم بانوان در کنار پرسپولیس بودند و این به جذابیت بازی کمک کرد. امیدوارم همیشه از این اتفاقات خوب در فوتبالمان بیفتد و بانوان هم بتوانند بازی ها را تماشا کنند. 

پیشکسوت پرسپولیس درباره اینکه این تیم می تواند از گروهش در لیگ قهرمانان آسیا صعود کند، گفت: به طور حتم پرسپولیس از گروهش صعود می کند چون اکنون  شرایط خوبی دارد و هم کادر فنی هم بازیکنان در اختیار مجموعه باشگاه هستند و اینکه بازیکنان تفکرات تاکتیکی یحیی گل محمدی را به درستی اجرا می کنند و این موضوع می تواند به سرخپوشان کمک کند. به نظرم پرسپولیس پتانسیل این را دارد که بتواند  به مراحل بالاتر صعود کند. 

او درباره اینکه عملکرد تیم استقلال تاجیکستان را چطور دید، گفت: استقلال تاجیکستان هم تیم خوبی بود اما بخش دفاعی اش ناهماهنگی هایی وجود داشت که پرسپولیس به خوبی این تیم را آنالیز کرده بود و توانست از این مشکلی که حریفش داشت به خوبی بهره ببرد و  نتیجه بازی را به نفع خود به پایان ببرد. به نظرم تعویض هایی که یحیی گل محمدی کرد ، پرسپولیس رو به جلوتر کرد و سرعت بازی این تیم بیشتر شد به خصوص مهدی ترابی که وارد بازی شد، قدرت تهاجمی سرخپوشان بیشتر شد و می توانستند  به گل های بیشتری هم دست پیدا کنند. 

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *