کلاهبرداری با ارسال لینک جعلی در ایام اربعین

سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر، رئیس پلیس فتای استان گیلان گفت: یکی از شیوه و شگرد‌های کلاهبرداران ارسال لینک‌های آلوده برای زائران در طول مسیر و کمک برای جمع‌آوری نذورات است.

او افزود: مجرمان با طرح موضوع جمع‌آوری کمک‌های نقدی و نذورات مردمی برای برپایی موکب یا پذیرایی از زوار اربعین، پیام‌هایی را در شبکه اجتماعی حاوی لینک پرداخت اینترنتی جعلی یا معرفی شماره حساب در اختیار مجرمان به عنوان حساب هیئت‌های مذهبی یا خادمان موکب برای کاربران ارسال و به این شکل اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

رئیس پلیس فتای گیلان تصریح کرد: شهروندان در صورت تمایل به پرداخت هرگونه نذورات نقدی، ترجیحا با مراجعه حضوری به مؤسسات معتبر و هیئت‌های شناخته شده مذهبی این اقدام نیکو و خداپسندانه را انجام دهند.

سرهنگ نقی‌مهر گفت: هنگام دریافت پیامک به شماره فرستنده توجه کنید، چنانچه پیام از شماره شخصی ارسال و حاوی لینک بود، بدون شک کلاهبرداری است و به هیچ وجه روی لینک آن کلیک نکنید.

او از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری و یا به شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ اطلاع دهند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *