کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ مُهمدی و میرزازاده راهی فینال شدندمسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان از ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز (۳۰ شهریور، به وقت محلی) در سالن اشتارک آره‌نای بلگراد آغاز شد.

محمد گرایی وزن ۷۷ کیلو گرم

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی در مصاف با آدلت تیولیوبایف روس درحالیکه کشتی‌گیر برتر مسابقه بود دو صفر به پیروزی رسید. حریف بعدی او کوزاکا از ژاپن است.

 محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور اول  به برتری رسید و راهی مرحله بعد شد.

این رقابت‌ها در روز اول با چهار وزن ۵۵، ۷۷، ۸۲ و ۱۳۰ کیلوگرم پیگیری می‌شود. پویا دادمرز، محمدعلی گرایی، علیرضا مُهمدی و امین میرزازاده نمایندگان ایران در این اوزان هستند.

 

شکست «گرایی» مقابل حریف ژاپنی

محمدعلی گرایی در یک‌شانزدهم وزن ۷۷ کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان مقابل نائو کوزاکا از ژاپن با نتیجه ۵ بر ۵ شکست خورد و از رسیدن به مرحله یک هشتم بازماند.در صورت صعود کوزاکای ژاپنی به فینال، محمدعلی گرایی در گروه بازنده‌ها برای کسب مدال برنز روی تشک خواهد رفت.

 
با شکست ۵-۷ کوزاکای ژاپنی مقابل آکژول محموداف دارنده مدال نقره المپیک و قهرمان جهان از قرقیزستان در نیمه‌نهایی وزن ۷۷ کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان، محمدعلی گرایی شانس حضور در گروه بازنده‌ها را از دست داد و حذف شد
 
امین میرزا زاده وزن ۱۳۰ کیلوگرم 
 
امین میرزازاده در دور نخست  با یک خاک و ۴ بارانداز پیاپی و با نتیجه ۹ بر صفر ادوارد سوقومونیان از برزیل را شکست داد. وی در دور دوم با برنده کشتی میان ویشنویتسکی از اوکراین و اوکومورا دیدار می کند.رضا کایالپ ترک در بالای جدول است و تا فینال این دو کشتی گیر به هم برخورد نمی‌کنند. ۳۰ نفر در این وزن کشتی می‌گیرند.
 

میرزازاده در دیدار دوم به مصاف ویشنویتسکی از اوکراین رفت و با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید.

میرزازاده راهیِ یک‌هشتم شد.

امین میرزازاده در دور دوم وزن ۱۳۰ کیلو مقابل حریفی از اوکراین با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسید و راهی یک‌هشتم شد.

امین میرزا زاده پیروز شد و به نیمه نهایی رسید.
 
میرزازاده در نیمه‌نهایی وزن ۱۳۰ کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان مقابل اوسکار پینو هیندس دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان از کوبا با نتیجه یک بر یک به برتری رسید و راهی فینال شد.
 
 
علیرضا مهمدی وزن ۸۲ کیلوگرم
 
در وزن ۸۲ کیلوگرم؛ علیرضا مهمدی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف برنده مبارزه میان کوواسویچ از صربستان و شوهی یابیکیو دارنده مدال برنز
المپیک از ژاپن می‌رود.

مُهمدی با شکست حریف صرب راهی یک چهارم شد

علیرضا مُهمدی پس از استراحت در دور اول، در یک‌هشتم وزن ۸۲ کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان مقابل کوواسویچ از صربستان با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید و راهی یک‌چهارم شد.

.مهمدی راهی نیمه نهایی شد
 
.علیرضا مُهمدی در نیمه‌نهایی وزن ۸۲ کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان مقابل میهایل برادو از مولداوی با نتیجه ۵ بر یک به برتری رسید و راهی فینال شد
 

 
 
پویا دادمرز وزن ۵۵ کیلو گرم
 
در وزن ۵۵ کیلوگرم؛ پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم به مصاف سابولس لوسونس از صربستان می‌رود.

.️پویا دادمرز به یک چهارم رسید

پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول، در یک‌هشتم وزن ۵۵ کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان مقابل سابولس لوسونس از صربستان با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید و راهی یک‌چهارم شد.

.دادمرز با پیروزی بر کشتی گیر ترکیه به نیمه نهایی رسید
 

دادمرز از رسیدن به فینال بازماند.  پویا دادمرز در نیمه‌نهایی مقابل الدانیز عزیزلی قهرمان جهان از آذربایجان با نتیجه ۳ بر دو شکست خورد و به رده‌بندی رفت.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *