کسب بهترین نتایج ایران توسط اسکی‌بازان آذربایجان‌شرقی در المپیک زمستانی

[ad_1]

[og_img]
نمایندگان کشورمان در رقابت‌های اسکی صحرانوردی (۷/۵ کیلومتر کلاسیک) المپیک زمستانی جوانان بهترین نتیجه تاریخ ادوار بازی‌ها در بخش جوانان را کسب کردند.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت(طبنا) به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، رقابت‌های اسکی صحرانوردی ۷/۵ کیلومتر کلاسیک المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۴ با حضور سه نماینده کشور هر سه از استان آذربایجان‌شرقی برگزار شد و در بخش بانوان ملیکا میرزایی و پرستو آبسالان با پشت سر گذاشتن چهار ورزشکار به ترتیب در رتبه ۷۲ و۷۳ قرار گرفتند.

در بخش آقایان نیز امیرمحمدی ابوالحسن‌زاده موفق شد با پشت سر گذاشتن ‌۱۱ شرکت‌کننده در جایگاه ۶۷ قرار بگیرد.

این بهترین نتیجه تاریخ حضور ایران در ادوار گذشته المپیک زمستانی جوانان از لحاظ کمی و ‌کیفی بود، چرا که این نخستین بار بود که ایران با سه نماینده در اسکی صحرانوردی جوانان المپیک زمستانی حضور پیدا می‌کرد و از نظر کیفی نیز در بخش آقایان ابوالحسن زاده برای نخستین بار موفق شد ۱۱ ورزشکار از جمله نمایندگان یونان، کلمبیا، تایپه، برزیل، لبنان، تایلند و مقدونیه را در مسیر پشت سر بگذارد.

بانوان کشورمان نیز ورزشکارانی از کشورهای کلمبیا، لبنان، مقدونیه و تایپه را پشت سر گذاشتند.

گفتنی است، این ورزشکاران تنها سابقه دو فصل حضور در رشته اسکی صحرانوردی را دارند و توسط فدراسیون اسکی و ورزش‌های زمستانی‌، استعدادیابی شده‌اند و در بخش استعدادیابی به مربیگری محمدتقی شمشکی کار خود را آغاز کرده و در المپیک زمستانی جوانان هم به مربیگری سمانه بیرامی باهر به این نتایج دست پیدا کردند.

لینک منبع خبر


[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *