کاسمیرو: این محکومیت ها علیه نژادپرستی کارساز نیست

کاسمیرو، هافبک برزیلی منچستریونایتد، که سال‌ها سابقه حضور در رئال مادرید را دارد و در این تیم با وینیسیوس جونیور همبازی بوده به جمع ستاره‌هایی پیوست که حملات نژادپرستانه به او در دیدار دیشب رئال و والنسیا را محکوم کرده‌اند.

هواداران والنسیا از دقیقه اول مسابقه بی‌وقفه علیه وینیسیوس شعارهای نژادپرستانه سر داده و او را با دشنام‌های رکیک و صدای میمون آزار دادند. در دقایق پایانی چندین بازیکن والنسیا به وینی حمله کرده و در حالی که یک بازیکن حریف گردن او را گرفته و قصد خفه کردنش را داشت ستاره برزیلی رئال به دلیل ضربه زدن به صورت او با کارت قرمز مواجه شده و از زمین اخراج شد.

کاسمیرو برای حمایت از هموطنش پستی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد و ضمن انتقاد شدید از نژادپرستی در فوتبال گفت تنها محکومیت لفظی این حملات کارساز نیست و باید راه‌حلی عملی برای محافظت از فوتبالیست‌ها پیدا شود.

ستاره برزیلی منچستریونایتد در این باره نوشت: واقعا ناراحت و ناامید هستم. از اینکه می‌بینم وینیسیوس جونیور چطور مورد حملات نژادپرستی قرار می‌گیرد و این بارها و بارها تکرار می‌شود واقعا غمگین می‌شوم و از شدت خشم به آستانه انفجار می‌رسم. این مسئله فراتر از ورزش است و کل جامعه باید مقابل آن موضع‌گیری کند. جامعه باید بگوید من چنین شرایطی را نمی‌پذیرم.

کاسمیرو در ادامه این پیام نوشت: محکومیت لفظی کافی نیست. حتما و حتما باید مجازات شوند. لالیگا باید فورا دست به کار شود و اقداماتی انجام بدهد تا به این شرایط اسف‌بار پایان بدهد. این حملات دائمی نژادپرستانه نه تنها تصویر فوتبال اسپانیا را لکه‌دار می‌کند بلکه لکه ننگی برای کل فوتبال است. همه باید دست به دست هم بدهیم و یک‌صدا بگوییم: تحمل‌مان در برابر نژادپرستی صفر است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *