کارشناس داوری: کمیته انضباطی باید فولاد را جریمه کند/ پنالتی باید به نفع پرسپولیس گرفته می‌شد

حیدر سلیمانی کارشناس داوری درباره قضاوت اکرمی داور مسابقه پرسپولیس و فولاد اظهار کرد: به نظرم این بازی دو صحنه بیشتر نداشت و در اکثر زمان بازی، تماشاگران باعث جنجال شدند.

وی ادامه داد: دقیقه ۲۳ بازی، کمک داور دوم عجله کرد و آفساید عمری مهاجم پرسپولیس را اعلام کرد که کاملا اشتباه بود و یک موقعیت خوب را از پرسپولیس سلب کرد.

سلیمانی افزود: اخطار‌هایی که اکرمی در این بازی به بازیکنان داد کاملا صحیح بود. در نیمه دوم تماشاگران با پرتاب اشیا به زمین، روی دروازه پرسپولیس و کناره‌های خط طولی باعث توقف بازی شدند و کمیته انضباطی باید حتما جریمه‌ای را برای تیم فولاد و تماشاگرانش لحاظ کند چون این جور حرکات و پرتاب اشیا اصلا جایز نیست و در بازی‌های بین المللی کاملا مورد سرزنش قرار می‌گیریم.

این کارشناس داوری گفت: فکر می‌کنم در دقیقه ۹۱ بازی، یک سانت زمینی از کنار محوطه ۵/۵ متر فولاد بین زاهدی و مدافع فولاد رد می‌شد که بازیکن فولاد به جای اینکه به توپ ضربه بزند پای زاهدی را ضربه زد و به نظرم در آنجا یک پنالتی باید برای پرسپولیس اعلام می‌شد. این صحنه قبل از گل دوم پرسپولیس رخ داد.

سلیمانی درباره صحنه‌ای که فولادی‌ها معتقد بودند که داور مسابقه  باید به پورعلی گنجی کارت قرمز می‌داد، گفت: در آن صحنه پورعلی گنجی خطا می‌کند، اما همزمان یک مدافع هم در صحنه حضور داشت و اگر آن مدافع در صحنه حضور نداشت باید پورعلی گنجی اخراج می‌شد. حضور بازیکن دوم باعث شد که داور به درستی کارت زرد دهد و موقعیت آشکار گل محسوب نمی‌شود و اعتراض فولادی‌ها بیجا بود که کاپیتانشان هم کارت زرد گرفت. در صحنه‌ای که بازیکن فولاد بدون توپ شهاب زاهدی را زد کارت زرد نداشت.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *