کارشناس داوری: داور مسابقه با دیدن رونالدو و مانه ترسیده بود/ با اخراج نکردن ریگی به پرسپولیس ترحم شدحیدر سلیمانی، کارشناس داوری درباره قضاوت داور بازی پرسپولیس و النصر عربستان در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: در ابتدا باید بگویم که زمین به درد این بازی نمی‌خورد و نمی‌دانم چکار کرده بودند که پرسپولیسی‌ها هم مصدوم و هم اخراج دادند همچنین این داور خوب قضاوت نکرد و در حد و اندازه‌های این بازی هم نبود. داور یک جوری واهمه داشت و ترسیده بود و ۷، ۸ خطا را در میانه‌های میدان نگرفت. دقیقه ۳، ۴، ۳۴ و به خصوص دقیقه ۳۶ بازی آنجایی که کریس رونالدو روی کنعانی زادگان خطا کرد اصلا ندید در صورتی که باید اخطار هم به رونالدو می‌داد.

او افزود: طبیعی است که داور به سمت و سوی بازیکنان بزرگ بیشتر می‌رود و یک طرف بازیکنان بزرگ باشد و طرف دیگر بازیکنان ناشناخته باشند طبیعتا داوران هم متمایل به سمت بازیکنان بزرگ می‌شوند در صورتی که این بازی به خاطر نداشتن تماشاگر، میزبان و مهمانش مشخص نبود.

اخطار دوم به سرلک سختگیرانه بود 

سلیمانی گفت: اخطار اولی که میلاد سرلک گرفت کاملا درست بود، چون از حمله حریف با گرفتن و لمس کردن توپ با دست  جلوگیری کرد. اخطار دوم در نیمه دوم خیلی سختگیرانه بود یعنی من به جرات می‌توانم بگویم  اگر داور می‌دانست که سرلک یک اخطار دارد هرگز به آن اخطار دوم هم نمی‌داد، اما با توجه به اینکه کریس رونالدو بازیکن بزرگی است، کوچکترین برخورد روی او را جریمه می‌کنند و داور در آن صحنه سریع جریمه کرد، اما می‌توانست مدیریت کند و اخطار ندهد. اخطار اولی که به ریگی داد کاملا درست بود، اما در دقیقه ۸۰ ریگی مهاجم النصر را با کشیدن پیراهنش به طور کامل متوقف و خطا کرد و آنجا صددرصد این بازیکن باید کارت زرد دوم را می‌گرفت و اخراج می‌شد، اما داور می‌دانست که ریگی اخطار دارد و یک اخراج هم قبلا کرده بود دیگر در این صحنه اخطار دوم را به این بازیکن نداد و به عبارتی می‌توانیم بگوییم که به پرسپولیس ترحم کرد.

 در صورت نبودن سلمانی در آفساید باید پنالتی به نفع پرسپولیس گرفته می‌شد 

این کارشناس داوری گفت: در صحنه آخر که یاسین سلمانی در محوطه جریمه النصر سرنگون شد خطا روی این بازیکن اتفاق افتاد، اما اگر قبل از این صحنه آفساید نبود باید داور آن را پنالتی می‌گرفت، اما سلمانی زمانی که دریافت توپ کرد در وضعیت آفساید قرار داشت و کمک داور هم به درستی آفسایدش را اعلام کرد.

داور مسابقه به قوانین VAR مسلط نبود

سلیمانی گفت: آنها به var هم مراجعه کردند و این ضعف داورانی است که هنوز برای var آموزش‌های لازم را ندیدند یعنی داور بازی نباید بلافاصله علامت تعویض نشان می‌داد و باید با دست علامت اینکه من به این سیستم مراجعه کردم و اتفاقی نیفتاد و تصمیم کمک داور درست است را نشان می‌داد و در آن صحنه بی‌خیال شد و ادامه بازی را اعلام کرد. این نشان دهنده این بود که این داور به قوانین VAR هم مسلط نبود.

داور بازی در حد و اندازه‌های این بازی نبود

این کارشناس داوری بیان کرد: داور بازی شانس آورد و مشکل زمین و تماشاگر نداشتن استادیوم خیلی به او کمک کرد وگرنه باید آن اعتراضات وحشتناک تماشاگران را تحمل می‌کرد چون در حد و اندازه‌های این بازی نبود. درست است که قضاوت‌های خوبی از او شاهد بودیم و چندین قضاوت هم برای سپاهان، تیم ملی و پرسپولیس کرده بود، اما در این بازی، داور با دیدن چهره‌های بزرگ مثل رونالدو و مانه ترسیده بود.

او افزود: طبیعتا کاری نمی‌شود و قوانین هم اجازه نمی‌داد. داور می‌توانست وقت اضافه هم بیشتر بگیرد، اما چون پرسپولیس ۹ نفره بود و ۲ گل عقب بود داور می‌خواست زودتر بازی تمام شود وگرنه باید ۶ دقیقه باید وقت اضافه اعلام می‌کرد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *