پیش بازی بایرلورکوزن – بایرن مونیخ؛ روزنه امید برای تغییر قهرمان بوندسلیگا پس از ۱۱ سال یکنواخت

[ad_1]

[og_img]
طی ۱۱ سال گذشته مدام شاهد قهرمانی بایرن مونیخ در بوندسلیگا بوده‌ایم. در این مدت باشگاه‌های زیادی از جمله دورتموند، شالکه و لایپزیش به عنوان رقیب آن‌ها در این راه در نظر گرفته شدند اما هیچ‌کدام توان رقابت با باواریایی‌ها نداشتند. با این حال، الان با بایرلورکوزن به نظر همه چیز فرق می‌کند

طرفداری | در چارچوب هفته بیست‌ویکم بوندسلیگا، در یک بازی حساس و جذاب در کورس قهرمانی این فصل، بایرلورکوزن در بای آرنا باید از بایرن مونیخ میزبانی کند. دیداری که حتی می‌تواند سرنوشت لیگ در پایان فصل را تعیین کند.

بایرلورکوزن شبیه هیچ‌کدام از رقیب‌هایی که بایرن مونیخ را طی ۱۱ سال گذشته در راه قهرمانی بوندسلیگا به چالش کشیده‌اند، نیست. باورنکردنی است که آن‌ها نه تنها در این فصل لیگ شکست نخورده‌اند؛ بلکه در تمام ۳۰ بازی‌شان در تمامی رقابت‌ها، شکست‌ناپذیر بوده‌اند. در این زمان بارها تا مرز باختن نیز رفتند، مانند بازی رفت مقابل همین بایرن مونیخ و همچنین بازی مقابل اشتوتگارت در دی‌اف‌بی پوکال، اما هربار در واپسین دقایق توانستند نجات پیدا کنند.

ورکسلف اکنون به دنبال اولین قهرمانی خود در بوندسلیگا است و در صورت رسیدن به آن می‌تواند سیزدهمین باشگاهی باشد که موفق به انجام این‌کار شده است. با این حال فردا باید با دشوارترین و جدی‌ترین آزمون خود روبه‌رو شوند. شاگردان ریش قرمز اشتیاق زیادی برای شکست دادن بایرنی‌ها دارند تا فاصله دو امتیازی‌شان را بیش‌تر کنند اما گفتن چنین حرفی از انجام دادنش آسان‌تر است. به خصوص با غیبت بازیکنانی کلیدی مانند ویکتور بونیفیس، اودیلون کوسونو و ازکیل پالاسیوس که باعث می‌شود کار ژابی آلونسو برای فردا بیش از پیش سخت شود.

در سوی دیگر، هر چقدر بایرلورکوزن با آرامش کار خود را پیش می‌برد اما رقبای مونیخی‌شان روزهای پر التهابی را پشت سر می‌گذارند. هر روز خبرهایی از احتمال جدایی بازیکنان کلیدی مانند یوسوا کیمیش، آلفونسو دیویس و ماتیاس دلیخت در پایان فصل یا اختلافات توماس توخل با رختکن و کادر مدیریتی، منتشر می‌شود. دعوای توخل نیز با دیتمار هامان یک‌بار دیگر تیتر یک رسانه‌های آلمانی شده و توجهات زیادی را جلب کرده است. از طرفی انتقادهای زیادی نسبت به سبک بازی تیم وجود دارد که این باعث شده توخل بیش از پیش تحت فشار قرار داشته باشد.

بایرن مونیخ با کسب ۵۰ امتیاز پس از ۲۰ هفته، ششمین تیم تاریخ از منظر کسب امتیاز در بوندسلیگا است و همچنین بیش‌ترین امتیاز یک تیم دوم پس از گذشت این تعداد هفته را دارد اما توماس توخل و شاگردانش از شانس بدشان باید با این تیم شگفت‌انگیز ژابی آلونسو رقابت کنند که باعث شده حتی با وجود چنین آمار و ارقام خوبی، نتوانند مقابل انتقادها سر بلند کنند. با این حال بازی فردا می‌تواند تا حدی زیادی باعث آفتابی شدن آسمان تیره و ابری این روزهای مونیخ شود. البته که روی دیگر سکه نیز آن است که اگر شکست بخورند، بیش از پیش در این منجلاب فرو خواهند رفت.

اطلاعات بازی بایرلورکوزن بایرن مونیخ

 • بستر برگزاری: هفته ۲۱ بوندسلیگا؛ فصل ۲۴۲۰۲۳
 • تاریخ برگزاری: شنبه، ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ (۱۰ فوریه ۲۰۲۴)
 • ساعت برگزاری: ۲۱:۰۰ به وقت تهران
 • مکان برگزاری: بای آرنا؛ لورکوزن
 • داور: فلیکس تسوایر

ترکیب احتمالی بایرلورکوزن و بایرن مونیخ 

بایرلورکوزن (۱۲۴۳): هرادسکی | تاپسوبا، تا، هینکاپیه | فریمپونگ، ژاکا، آندریش، گریمالدو | هوفمان، ویرتس | ایگلسیاس

بایرن مونیخ (۱۳۲۴): اولرایش | مزراوی، دلیخت، کیم، گریرو | کیمیش، گورتسکا | مولر، موسیالا، سانه | کین

غایبان بازی بایرلورکوزن بایرن مونیخ

بایرلورکوزن: آرتور، بونیفیس، کوسونو، پالاسیوس

بایرن مونیخ: آسکو، بوخمان، کومان، دیویس، گنابری، لایمر، پرتز، سار، ساراگوسا (مشکوک)، نویر (مشکوک)

شش رویارویی اخیر بایرلورکوزن و بایرن مونیخ

 

جایگاه بایرلورکوزن و بایرن مونیخ در جدول بوندسلیگا

 

نکات آماری

 1. با ۵۲ امتیاز، بایرلورکوزن سومین عملکرد برتر باشگاه‌ها در تاریخ بوندسلیگا را داشته است. (پس از بایرن مونیخ فصل ۱۴۲۰۱۳، ۵۶ امتیاز و بایرن مونیخ فصل ۱۶۲۰۱۵، ۵۳ امتیاز)
 2. بایرلورکوزن اکنون در دو بازی پیشین خود مقابل بایرن مونیخ شکست نخورده است. طولانی‌ترین روند شکست‌ناپذیری ورکسلف مقابل باواریایی‌ها به بازه بین سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ بر می‌گردد که تحت هدایت یوپ هاینکس، سه مساوی کسب کردند.
 3. تساوی ۲۲ بایرلورکوزن و بایرن مونیخ در دیدار رفت، تنها دیدار این فصل بود که باواریایی‌ها با وجود برتری در ابتدای کار، امتیاز از دست می‌دهند.
 4. تعداد گل‌های هری کین پس از ۲۰ هفته با تعداد گل‌های روبرت لواندوفسکی (۲۴ گل) در هفته بیستم فصل ۲۱۲۰۲۰ که موفق به ثبت رکورد ۴۱ گل زده شد، برابر است.
 5. در چهار بازی پیشین تیم اول با تیم دوم جدول بوندسلیگا، صدرنشین هیچ‌گاه پیروز نشده است. (۳ تساوی و ۱ شکست)
 6. بایرلورکوزن در چهار بازی اخیر خود به عنوان صدرنشین، هیچ‌گاه موفق به شکست دادن تیم دوم نشده است. (۲ تساوی و ۲ شکست) از این چهاربار، سه‌بارش مقابل بایرن مونیخ بوده و دیگری نیز مقابل هامبورگ.

پیش‌بینی نتیجه بازی / هواسکورد

بایرلورکوزن ۱۱ بایرن مونیخ 

 

لینک منبع خبر


[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *