پست سیار برق رضوانشهر هفته آینده افتتاح می‌شود

بهمن داراب زاده، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان در هجدهمین جلسه شورای پایایی برق استان گفت: در هفته آتی شاهد افتتاح و بهره برداری از پست سیار ۶۳/۲۰ کیلوولت در شهرستان رضوانشهر خواهیم بود که با به مدار آمدن این پست، مشکلات ضعف برق منطقه حداقل تا ۵ سال آینده رفع خواهد شد.

او افزود: پروژه خط چهارمداره مختلط ۶۳ و ۲۳۰ کیلوولت غرب رشت – انزلی – پره سر از پروژه‌های مهم و استراتژیک استانی و کشوری است که از اهمیت ویژه‌ای در انتقال بخشی از تولید نیروگاه پره سر به شبکه سراسری و کمک به حذف حبس تولید این نیروگاه دارد که به زودی شاهد اتمام نصب برج و آغاز مرحله سیم کشی فاز اول آن خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان ضمن قدردانی از همراهی مردم و تلاش و پشتکار دست اندرکاران صنعت برق استان که موجب عبور موفقیت آمیز از پیک مصرف تابستان شد، تصریح کرد: بنا به اذعان کارشناسان و مراکز اطلاعات و آمار، تابستان امسال گرمترین تابستان در یک دهه گذشته بود که این امر شرایط سخت و پرچالشی را برای صنعت برق رقم زد.

به گفته داراب زاده، طبق محاسبات انجام شده، نیاز مصرف برق گیلان در اوج مصرف تابستان، حدود ۲۵۶۰ مگاوات بود که با همکاری بسیار خوب صنایع، مدیریت بهینه شبکه برق استان محقق شد.

او همچنین از آمادگی شرکت برق منطقه‌ای گیلان جهت حفظ و پایایی شبکه‌ها و خطوط برق در فصل زمستان پیش رو خبر داد و گفت: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، از نظر بارش، پاییز و زمستان سختی را پیش رو داریم که باید با برنامه ریزی در بخش‌های مختلف و تکمیل مخازن ذخایر سوخت دوم نیروگاه‌ها، تمهیدات لازم صورت گیرد. 

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان تأکید کرد: نقاط آسیب پذیر خطوط باید شناسایی، ترمیم و بازسازی شوند تا زمستان پیش رو را به خوبی سپری کنیم.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *