پروژه حمله به روحانیت انقلابی

[ad_1]
علی فروغی نوشت:باید کمی مرجع پاسخ‌هایمان را از فضای مجازی به حقیقی تغیر دهیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی فروغی مدیر شبکه سه سیما در یادداشتی با موضوع حمله به حجت الاسلام کاظم صدیقی نوشت:

این یادداشت ۱۰ روز بعد از حدود ۶ ساعت جلسه با آیت الله صدیقی و مدیران حوزه علمیه امام خمینی نوشته شده است. خلاصه ماجرا این است فردی در زیر مجموعه در جریان امورات اجرایی تخلفی می‌کند و با اطلاع آقای صدیقی از موضوع قبل از همه قیل و قال‌ها با آن تخلف و افراد برخورد شده و از دارایی‌های حوزه صیانت می‌شود.

اما سوی دیگر ماجرا:
۱. ممکن است در رسانه حرفی از دهن کسی بپرد، ولی هیچ جریانی اتفاقی نیست، ماجرای حمله به آیت‌الله صدیقی با عنوان عجیب زمین‌خواری و کمی پس از آن حمله به آیت‌الله علم‌الهدی دیگر قطعاً پروژه حمله به روحانیت انقلابی است. دو روحانی انقلابی که عمر خود را در خدمت به نظام اسلامی گذاشتند و در همه بزنگاه‌های اجتماعی و سیاسی و فرهنگی با تمام توان پای انقلاب حضرت روح الله ایستادند و سربازی نایب امام زمان را کردند. الان هم هزینه همان دفاع‌ها را می‌دهند که ان شاءلله عندالله ماجورند. ولی اگر رفیق متدین من حواسش نباشد و این نقشه را متوجه نشود هم مؤمنین مردد می‌شوند هم مردم بدبین!
۲. جریان “مدعی عدالتخواهی” که متأسفانه ارتباطات درونی نیز دارد؛ منشأ این تهاجم هاست. آن خانمی که اولیات دین را رعایت نمی‌کند، ولی به اسم دغدغه عدالت علیه جمهوری اسلامی افشاگری می‌کند، آن دیگری که سوابق دادگاه‌ها و سیاسی او پر از نقاط تاریک است و علیه طلبه‌ای انقلابی اتهام زنی می‌کند. قطعاً این افراد مصداق آیه شریفه”ان جائکم فاسق بنباء فتبینوا” هستند. ان شاءلله به حق این لیالی قدر این جریان و حامیان و پشتیبانان آن‌ها هدایت و گرنه رسوا شوند؛ که حتماً خطر این جریان که ضرری مانند خوارج برای امیرالمومنین دارند کمتر از لیبرال‌ها برای کشور نیست. مردم ما حتماً روزی پشت صحنه این جریان را خواهند دانست. دستور قرآنی در این موارد چیست؟
۳. ای برادران و خواهران دینی من “اجتنبوا کثیرا من الظن ان بعض الظن اثم” گمان بدی که بر اساس خبر جریان فاسد سیاسی به شما می‌رسد قطعاً مصداق این آیه است. قرآن از ما می‌خواهد از این گمان بد “خیلی” دوری کنیم. ما اینگونه عمل می‌کنیم؟!
۴. ای کاش برای اینگونه مسائل به جای اینکه گوشمان به فلان اکانت توئیتر می‌بود؛ قدری بیشتر تحقیق می‌کردیم؛ به حرف آقای جاودان گوش می‌کردیم. سراغ امثال آقایان عابدینی و میرهاشم و تحریری و میرباقری می‌رفتیم. عالم مطلع و با تقوا در همین تهران کم نداریم؛ مراجعه ما برای گره‌های ذهنی به جای گشتن بین کامنت‌ها باید مراجعه به این‌ها باشد. آن‌ها هم آقای صدیقی و علم الهدی را بهتر می‌شناسند و هم دغدغه عدالت را به معنای واقعی دارند؛ و حتماً برای مردم و نخبگان که دنبال حقیقت هستند؛ باید کمی مرجع پاسخ‌هایمان را از فضای مجازی به حقیقی تغیر دهیم.
پی نوشت:
۱. خطای یکی از مجریان در موضوع تأسیس مؤسسه محرز و مورد شکایت آقای صدیقی است. کار اجرایی خطا دارد و ممکن است فردا در مجموعه‌ای دیگر هم رخ دهد باید با آن مبارزه کرد.
۲. ان شاءالله مسؤولین مرتبط این بساط اطلاعات دادن‌ها از درون مجموعه‌ها را جمع کنند.
۳. حتماً این جریان مدعی عدالتخواهی کینه ما را می‌کند و به ما حمله می‌کند.

لینک منبع خبر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *