پاسخ فیفا به هنگ‌کنگ: AFC مسئول تایید میزبانی ایران است

به نقل از سایت مورنینگ پست، هنگ‌کنگ با پیروزی در دو بازی رفت و برگشت مقابل بوتان به مرحله دوم مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ آمریکا، کانادا و مکزیک راه یافت.

شاگردان یورن اندرسن قرار است در گروه E به مصاف ایران، ازبکستان و ترکمنستان بروند و اولین بازی خود را در تاریخ ۲۵ آبان در تهران برگزار خواهند کرد و پنج روز بعد نیز در خانه به مصاف ترکمنستان می‌روند. 

تشدید تنش‌ها در منطقه (خاور میانه) این سوال را در مورد امکان سفر تیم هنگ‌کنگ مطرح کرده است. سخنگوی اتحادیه فوتبال هنگ‌کنگ گفت: ما می‌دانیم که وضعیت در خاورمیانه پیچیده است. مدیران ما درباره بررسی ایمنی سفر تصمیم‌گیری خواهند کرد.

فیفا در پاسخ به مورنینگ پست گفت که کنفدراسیون فوتبال آسیا مسئول تایید شهر‌ها و استادیوم‌ها بر اساس مقررات مسابقات است.

این در حالی است که کنفدراسیون فوتبال آسیا نظری درباره این موضوع نداده است.

هنگ کنگ آخرین بار در سال ۱۹۷۷ در ایران بازی کرد. این دو تیم در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ نیز به مصاف هم رفتند، اما بازی خارج از خانه در زمینی بی‌طرف در بحرین برگزار شد و کنفدراسیون فوتبال آسیا به دنبال همه گیری کرونا تصمیم گرفت بازی‌ها را در کشور بحرین برگزار کند. (ایران ۳ بر یک برنده شد)

پاسخ فیفا به هنگ‌کنگی‌ها: AFC مسئول تایید میزبانی ایران است

پیش از این گراهام آرنولد، سرمربی تیم ملی فوتبال استرالیا، خواستار برگزاری بازی با فلسطین و لبنان در زمین بی طرف شد. 

دور دوم انتخابی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا قرار است که از ۲۵ آبان در ۹ گروه برگزار می‌شود. 

تصمیمی در مورد برگزاری بازی‌های تیم‌های ملی فوتبال لبنان و فلسطین در انتخابی جام جهانی گرفته نشده است. ولی اتحادیه فوتبال اروپا مسابقات انتخابی یورو ۲۰۲۴ را که قرار بود در ماه جاری در رژیم صهیونیستی برگزار شود، به تعویق انداخت.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *