وقوع سیل و تخریب پل سیبلی آستارا /مصدومان درمان و تعدادی از مسافران اسکان داده شدند+ فیلم

محمدرضا شهاب زاده، فرماندار آستارا از وقوع سیل در این شهرستان خبر داد و گفت: بارش شدید باران و وقوع سیل باعث تخریب پل سیبلی شده است.

او با اشاره به اینکه این پل بخشی از مسیر ارتباطی آستارا به تالش بوده است، گفت: با تخریب این پل مسیر رفت از آستارا به تالش تخریب شده و رانندگان برای تردد فقط از مسیر برگشت استفاده می‌کنند.

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه تلاش برای بازگشایی این مسیر ارتباطی ادامه دارد، از شهروندان و مسافران خواست: از تردد در این محور به طور جدی خودداری کنند.

بنا بر اعلام هواشناسی گیلان آستارا با ۲۱۱ میلیمتر بارندگی رکوددار بارندگی‌های شبانه روز گذشته در استان است.

این بارش‌ها موجب آبگرفتگی معابر و منازل مسکونی در شهر آستارا شده است.

مصدومان سیلاب آستارا درمان و تعدادی از مسافران اسکان داده شدند

امیر مرادی مدیرکل حوادث غیرمترقبه استانداری گیلان گفت: ۲۰ نفر در شهرستان آستارا به دلیل بارندگی‌های شدید دچار مصدومیت سطحی شدند که سرپایی تحت درمان قرار گرفتند و حالشان مساعد است. 

وی با بیان اینکه بارندگی شدید در شهرستان آستارا موجب تخریب ۲ باب منزل مسکونی در حاشیه رودخانه شد، اضافه کرد: ۵۰ نفر از مسافران و مردم نیز به دلیل بارندگی‌های شدید اسکان اضطراری داده شدند.

وی با اشاره به هشدار سطح نارنجی هواشناسی گیلان نسبت به بارندگی شدید در این استان، از اواخر وقت دیشب تا اواخر روز سه شنبه هفته جاری، اضافه کرد: با برگزاری جلسه ستاد بحران دستگاه‌های مربوطه در کل استان آماده‌باش بودند ضمن اینکه احتمال بارش باران از آستارا پیش بینی شده بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان خاطر نشان کرد: بارش باران شدید در آستارا موجب ماندگاری آب، سیلاب و آبگرفتگی بسیاری از مناطق مسکونی در این شهرستان و شهر لوندویل و روستا‌ها شده است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *