واکنش قائم مقام باشگاه ملوان به حاشیه های پیش آمده در فوتبال بانوان

[ad_1]

[og_img]
بعد از حواشی به وجود آمده پس از مسابقه حساس جمعه گذشته میان بانوان ملوان و شهرداری سیرجان که به پیروزی ارزشمند انزلیچی‌ها انجامید، رامبد رشیدی قائم مقام باشگاه ملوان به برخی حساسیت های پیش آمده این دیدار واکنش نشان داد.

قائم مقام باشگاه ملوان بندرانزلی توضیحات مهمی درباره شادی گل جنجالی بازی حساس لیگ برتر فوتبال زنان ارائه داده است.

بعد از حواشی به وجود آمده پس از مسابقه حساس جمعه گذشته میان بانوان ملوان و شهرداری سیرجان که به پیروزی ارزشمند انزلیچی‌ها انجامید، خبرنگار “ورزش سه” مصاحبه‌ای را با رامبد رشیدی قائم مقام باشگاه ملوان انجام داد و نظر وی را در مورد این مسابقه جویا شد.

رشیدی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: مسابقه کیفیت فنی خوبی داشت. شهرداری سیرجان که چندین سال است سرمایه‌گذاری خوبی در فوتبال بانوان انجام داده و به رشد فنی و توسعه فوتبال بانوان در کشورمان کمک می‌کند و ما که امسال در بخش بانوان هم با بودجه محدود، تیم خوبی بستیم و تلاش می‌کنیم فصل را با خاطره‌ای خوش به پایان برسانیم. این مسابقه در عین حساسیت، تا دقایق پایانی حاشیه خاصی نداشت. حداقل نه به آن اندازه که برخی سعی در برجسته نمودن آن کردند.

رشیدی در ادامه با اشاره به مریم ایراندوست که چهره فراموش نشدنی فوتبال زنان در انزلی به شمار می‎‌رود، ادامه داد: مریم ایراندوست نام بزرگی است که اعتبار زیادی در فوتبال بانوان و باشگاه ملوان دارد و کسی نمی‌تواند منکر خدمات و زحمات ایشان برای این باشگاه ریشه‌دار شود یا خدای نکرده به ایشان بی‌احترامی کند. این موضوع را در طول هفته با هواداران و اعضای تیممان مرور کردیم و به همین دلیل پیش از شروع مسابقه از خانم‌ها ایراندوست و اقبال بابت زحمات شان برای تیم بانوان ملوان تقدیر و قدردانی کردیم.

او ادامه داد: با این وجود تنها اتفاق حاشیه‌ای این دیدار به اواخر مسابقه و پس از گل دوم ما که توسط افسانه چترنور به ثمر رسید برمی‌گردد. عده‌ای خواستند شادی بازیکن ما را بی‌احترامی به خانم ایراندوست “تفسیر” کنند آن هم در شرایطی که خانم ایراندوست بعد از ورود توپ به دروازه، پشت به زمین مسابقه در حال حرکت به سمت نیمکت خودشان بودند و طبیعتا نمی‌توانستند مخاطب خوشحالی چتر نور باشند. ضمن اینکه خود چترنور هم به صراحت گفت که قصد بی‌احترامی به ایشان را نداشته است.

قائم مقام باشگاه ملوان در بخش دیگری از صحبت‌های درباره شادی گل چترنور صحبت می‌کند: به هرحال اینکه بازیکنی که در دقایق پایانی مسابقه آن هم در برابر تیم سابقش که انگیزه‌های شخصی مضاعفی داشته، گلزنی کند و شادی و خوشحالی گل مضاعفی را از خود به نمایش بگذارد دارای سوابق متعدد داخلی و خارجی است. به‌خاطر دارم مدتی پیش و در یک مقیاس دیگر، در مورد خوشحالی پس از گل آقایان نکونام و پیروانی هم چنین مباحثی به راه افتاده بود.

او ادامه داد: بنابراین به شخصه با شناختی که سال‌هاست از خانم ایراندوست، رفتار حرفه‌ای و تعهد ایشان به اخلاقیات دارم، نه تنها بعید می‌دانم این تفسیر از شادی گل از جانب ایشان باشد؛ بلکه معتقدم ایشان حتما به واکنش غیراخلاقی و غیر حرفه‌ای دستیار و بازیکن تیم شان به شادی گل بازیکن ما که تفسیرپذیر هم نیست و علاوه بر ثبت در گزارش ناظر مسابقه، توسط تصویربرداران باشگاه ملوان مستند شده ورود خواهند کرد و به همین دلیل ما نیازی به طرح موضوع به‌ویژه در رسانه‌ها ندیدیم.

رشیدی اینطور حرف‌هایش را خاتمه می‌دهد: برداشت ما این است که مسابقه در همان روز جمعه به پایان رسیده و فارغ از فضای جذاب و رقابتی که بنابر اقتضائات حرفه‌ای وجود دارد، ما و خانم ایراندوست همواره اعضای خانواده بزرگ و اخلاق مدار ملوان باقی خواهیم ماند و اگر گلایه‌ای از یکدیگر داشته باشیم در فضایی دوستانه به بیان آن خواهیم پرداخت تا اجازه سوءاستفاده به افرادی که منفعت‌شان در برجسته کردن اتفاقات طبیعی در فوتبال بانوان است؛ داده نشود.

لینک منبع خبر


[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *