همدانی: تجربه باعث برتری استقلال برابر ملوان شد/ نکونام به حاشیه ها پایان داده است

ستار همدانی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال درباره برد آبی پوشان برابر تیم ملوان در هفته دوم لیگ برتر اظهار کرد: بازی سرعت و  بار فنی خوبی داشت و واقعا تیم استقلال ۳ امتیاز شیرین را از تیم خوب ملوان گرفت. همچنین ملوان داشت خوب بازی می‌کرد و موقعیت‌هایی ایجاد کرد و می‌توانست بازنده بازی نشود، اما استقلال با تجربه‌تر ظاهر شد و از موقعیت‌هایی که به دست آورد یکی را تبدیل به گل کرد و توانست در خانه برنده شود و از رقبا عقب نماند.

همدانی درباره گلزنی مرادمند در این بازی گفت: فرقی نمی‌کند و راه‌های زیادی برای گل زدن وجود دارد که معمولا تیم‌ها سعی می‌کنند آن ها را امتحان کنند. با توجه به مشکلاتی که برای تیم استقلال قبل از فصل به وجود آمد و حاشیه‌هایی که ایجاد شد و بازیکنانی که نتوانستند در نقل و انتقالات جذب  کنند باعث شد که از مدافعانشان  در ضربات ایستگاهی استفاده شود و به گل برسند. البته در بازی با نفت آبادان ۳ گل خوبی زده شد و فکر می‌کنم نشان می‌دهد که نکونام نگذاشته حاشیه‌ها وارد تیم شود و تیمش از لحاظ روحی بهم نریخته است. با وجود اینکه مشکلات خیلی زیاد است، اما استقلال نتایج خوبی گرفته است.

نکونام به یک ثبات فکری رسیده است

پیشکسوت استقلال تصریح کرد: تیم‌های پرسپولیس، سپاهان و تراکتور رقبای استقلال با حفظ نفرات اصلی شان تقویت هم شدند و حتی کادر مدیریتی و مربیان خود را حفظ کردند، اما استقلال نتوانست این کار را انجام بدهد و مشکلاتش بیشتر هم شد. مصاحبه نکونام قبل از بازی با ملوان امیدوار کننده بود و او بیان کرد که تا نیم فصل، نقل و انتقالات در این تیم تمام شده است به نظرم این موضوع نشان می‌دهد که نکونام به یک ثبات فکری رسیده که دیگر چاره‌ای جز این ندارد که با داشته هایش وارد مسابقات شود، بجنگند و تلاش کند.

او افزود: این نوید خوبی برای استقلال است و نشان می‌دهد که نکونام به حاشیه‌ها پایان داده است. او سعی کرده با تمرکز بیشتر به مسابقات فکر کند.

بازیکنان تراکتور از شرایط بدنسازی هنوز بیرون نیامدند 

همدانی درباره اینکه دومین باخت تراکتور را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: تراکتور تیم زهرداری محسوب می‌شود و به خوبی بسته شده است. این نیست که بگوییم با ۲ باختی که آورده تراکتور واقعی نخواهد بود. این تیم با توجه به بدنسازی سنگینی که قبل از فصل داشته، هنوز بدن‌های بازیکنانش رها نشده است و این موضوع محسوس بود که بازیکنان هنوز از آن شرایط بدنسازی بیرون نیامدند و خیلی سنگین می‌دویدند. من فکر می‌کنم شرایط  تیم تراکتور از هفته  چهارم به بعد بهتر خواهد شد. این تیم با ۲ بازی سنگین در اول فصل مواجه شد و از ۲ رقیب خود شکست خورد.

تراکتور به جمع مدعیان قهرمانی اضافه می شود 

پیشکسوت استقلال گفت: باید دید در ادامه برای تراکتور چه اتفاقی می‌افتد. اکنون با توجه به شرایطی که ۳ تیم استقلال، پرسپولیس و سپاهان ۶ امتیازی شدند قطع به یقین تراکتور به این جمع اضافه می‌شود و این تیم‌ها با هم برای قهرمانی می‌جنگند. امیدوارم لیگ جذابی داشته باشیم.

تیم سپاهان با برنامه وارد مسابقات شده است 

همدانی درباره برد سپاهان برابر تیم ذوب آهن در هفته دوم لیگ برتر فوتبال گفت: سپاهان تیم منسجمی است و یکی از باشگاه‌های با برنامه فوتبال ما محسوب می‌شود و با مدیریت خوبی که ساکت در آنجا دارد فکر می‌کنم سپاهان  امسال به مراتب بهتر از سال گذشته خواهد بود. سپاهان  در ۲ بازی ۵ گل زده است و این موضوع نشان می‌دهد که این تیم با برنامه وارد مسابقات شده است. امسال این تیم هدف‌های بزرگتری دارد که ان شا الله موفق شود.

امیدوارم استقلال با دست پر از اصفهان برگردد 

او ادامه داد: تیم استقلال هفته آینده با سپاهان بازی و کار سختی پیش رو خواهد داشت و امیدوارم از بازی رودررو که با رقیبش دارد بتواند با دست پر به تهران برگردد.

نکونام با زوج سازی پازل تاکتیکی خود را تکمیل کرده است

همدانی گفت: تیم استقلال نظم خوبی دارد و با همه حواشی که وجود داشت حس خوبی به هواداران می‌دهد. نکونام توانسته حس برد و جنگندگی را به بازیکنان انتقال بدهد. حال این تیم شاید از بیرون که نگاه می‌کنیم خوب نباشد، اما یک مربی نباید بگذارد حاشیه‌ها وارد تیمش شود. من فکر می‌کنم این تیم خیلی خوب است و یکی از کار‌های خوبی که نکونام انجام داده زوج سازی است که در تمام خطوط تیم اتفاق افتاده است. در کناره‌ها می‌بینیم که حردانی با یامگا، جلالی با سلمانی، در وسط هم روزبه چشمی با زیبر نیک نفس و یا زیبر با مهدی پور و یا مهدی پور با رضاوند، در خط دفاع مرادمند با روزبه چشمی و یا با سهرابیان زوج خوبی تشکیل دادند. به نظرم اتفاق خوبی است که در تیم نکونام افتاد و این زوج سازی بسیار اهمیت دارد. این مربی پازل تاکتیکی خود را تکمیل کرده است. مهم‌تر از هر چیزی استقلال  ۲ بازی را بدون گل خورده  و با ۶ امتیاز تمام کرده  و این بسیار مهم است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *