هاشمی: سوارکاری به هانگژو اعزام می‌شود/ خیرخواه: قول کسب دو مدال را می‌دهیممناف هاشمی دبیر کل کمیته ملی المپیک در ادامه بازدیدهایش از اردوی تیم‌های ملی اعزامی به بازی‌های آسیایی، از اردوی تیم ملی ژیمناستیک بازدید کرد.

مناف هاشمی در این بازدید تاکید کرد: تنها رشته‌ای که یک سال برایش دغدغه داشتیم زیمناستیک بود. با اینکه می‌دانستیم مدال می‌گیرد هیچ کاری نتوانستیم انجام بدهیم. ولی شما نگران مشکلات و مسائل نباشد و ما آن را حل می‌کنیم. شما تمرکز خود را روی مسابقات بگذارید. از اینچه درگاهی تشکر می‌کنم، چون با دلسوزی به مسئله ورود کرد. شما نگران مشکلات نباشید و ما کاری می‌کنیم که ورزشکار آسیب نبیند. هر عزیزی در جایگاه مدیریتی قرار بگیرد برای ما مسئولان فرقی ندارد، ولی باید مسائل کلان را حل کنیم. انشاالله بهترین مدال‌ها را در هانگژو کسب خواهید کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که امکان اضافه شدن یک نفر دیگر در ژیمناستیک وجود دارد یا خیر گفت: جلسه ثبت نهایی کاروان تمام شده است و سه نفر از همکاران ما جلسه داشتند. تغییراتی را در آخرین جلسه هیئت اجرایی داشتیم یک نفر بدمینتون، یک نفر تیروکمان و یک نفر تنیس اضافه شدند. سوارکاری در آخرین جلسه هیئت اجرایی تایید شد و در لیست هانگژو خواهد بود. برای یک نفر ژیمناستیک تلاش می‌کنیم، چون لیست بسته شده است کار سخت است، اما تلاش می‌کنیم اگر اتفاق بیفتد تیمی هم شرکت کنند.

هاشمی تاکید کرد: کاروان آماده است و مراسم بدرقه و تجلیل خوبی با حضور رئیس جمهور خواهیم داشت. کاروان ایران با انگیزه خوب راهی بازی‌های آسیایی می‌شود. به فدراسیون‌ها برای خرید تجهیزات ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت کردیم. بودجه را تا جایی شد پرداخت کردیم. امکانات ژیمناستیک فرسوده است و بعد از بازی‌های آسیایی باید فکری کنیم و یک ست کامل با کمک وزارت ورزش تهیه کنیم. در شش ماهه دوم خودمان را برای تامین تجهیزات و کسب سهمیه المپیک آماده می‌کنیم.

وی در مورد تعداد نهایی کاروان ایران در هانگژو گفت: تعداد نهایی کاروان ایران بین ۵۲۲ تا ۵۲۳ نفر است. تغییرات لحظه‌ای است و کل کاروان احتمالا زیر ۵۳۰ نفر است. خوشحالیم کاروان را با بستر کیفی اعزام می‌کنیم نه ۱۰۰ درصد کیفی. کل کشور تلاش می‌کنند کاروان خوبی داشته باشیم.

رضا خیرخواه سرمربی تیم ملی تاکید کرد: قول کسب ۲ مدال در بازی‌های هانگژو را می‌دهیم. ما در تیمی مدال نمی‌گیریم، ولی قول می‌دهم در رده هشتمی بازی‌ها باشیم. در پرش خرک انفرادی شانس مدال هستیم. البته بلاتکلیف بودیم، ولی تنها ۱۰ روز است که شروع کردیم اگر زودتر شروع می‌کردیم روی طلای ۲ بازیکن ما که تک وسیله کار هستند می‌توانستید حساب کنید. تیم ما ناقص است خواهش میکنم اگر امکان داره با ۵ بازیکن راهی بازی‌ها شویم، ۲ بازیکن برای تک وسیله و سه نفر برای تیمی.

وی افزود: سعیدرضا کیخا در یک قدمی المپیک ۲۰۲۰ بود. اگر کرونا نیامده بود و مسابقات تعطیل نمی‌شد، قطعا به المپیک می‌رفت و نفر سوم و چهارم المپیک بود. الان زمان کمک به ژیمناستیک است. ما یک وسیله استاندارد در ژیمناستیک نداریم. نگاه ویژه به ما داشته باشید. اگر به ما نگاه ویژه داشته باشید قول می‌دهیم شگفتی ساز شویم.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *