هادی رضایی: والیبال نشسته نباید در باد قهرمانی‌هایش بخوابد

[ad_1]

[og_img]
سرمربی تیم ملی والیبال نشسته با ابراز امیدواری از اینکه برنامه‌های پیشنهادی برای آماده‌سازی تیمش مورد قبول کمیته ملی پارالمپیک قرار بگیرد، گفت: نباید در باد قهرمانی‌های‌مان بخوابیم.

هادی رضایی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد روند آماده سازی تیم ملی والیبال نشسته برای حضور در بازی های پارالمپیک، اردوهای برگزار شده و برنامه های پیش بینی شده برای ماه های آینده توضیح داد.

سه اردوی پارالمپیکی در سال جاری

وی گفت: تا به امروز دو مرحله اردو ویژه پارالمپیک برگزار شده است. پیش از ماه رمضان و از ۱۴ تا ۲۱ اسفند هم یک مرحله اردوی دیگر برگزار خواهیم کرد. هر یک از این اردوها را ۱۶ بازیکن برگزار کرده ایم. در اردوی جدید هم همین تعداد اردونشین را خواهیم داشت.

آغاز اصل برنامه آماده سازی از سال آینده

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته تصریح کرد: در این اردوها برنامه های تاکتیکی و مرور آنها اولویت کارمان بوده است اما از بعد از ماه رمضان و در واقع از ابتدای سال آینده مدل تمرینات‌مان و در کل برنامه های اردویی تغییر کلی خواهد داشت. در واقع اصل برنامه ها را از آن زمان آغاز می کنیم. ریزش بازیکنان هم از همان اردو شروع می شود طوریکه کارمان را با ۱۴ بازیکن آغاز می کنیم.

تغییرات هانگژو را برای پاریس نداریم

رضایی در پاسخ به این پرسش که «ترکیب تیم ملی والیبال برای بازی های پاراآسیایی با تغییر ۵۰ درصدی روبرو شد. این تغییرات برای پارالمپیک هم اعمال می شود؟»، خاطرنشان کرد: تغییرات هانگژو بر اساس برنامه ریزی و در راستای جوانگرایی و فرصت دادن به همه بازیکنان انجام شد. شرایط بازی های پارالمپیک اما با پاراآسیایی خیلی متفاوت است. تغییرات در این حد نخواهیم داشت اما اینگونه هم نیست که هر بازیکنی را با هر شرایطی اعزام کنیم.

سن ملاک نیست، انگیزه و آمادگی اهمیت دارد

وی ادامه داد: پارالمپیک میدان بزرگی است. برای تعیین ترکیب اعزامی به سن توجه زیادی نداریم یعنی ملاک مان نیست. بازیکنی در ترکیب قرار می گیرد که از هر حیث شرایط تیم ملی را داشته باشد. علاوه بر آمادگی، برخورداری از انگیزه هم اهمیت زیادی دارد. ۱۲ بازیکن را بر اساس پست های مربوطه و با توجه به دو فاکتور آمادگی و انگیزه انتخاب می کنیم.

اینگونه نیست که جوانگرایی نداشته باشیم

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته یادآور شد: در هر صورت تا خرداد فرصت داریم تا ترکیب تیم را نهایی کنیم. در واقع اردوهایی که فرودین و اردیبهشت خواهیم داشت، اهمیت زیادی دارد و روی انتخاب های نهایی ما تاثیرگذار خواهد بود. البته اینگونه نیست که جوانگرایی نداشته باشیم. به خاطر آینده والیبال نشسته و تیم ملی حتما به این موضوع هم توجه خواهیم داشت اما در انگیزه و آمادگی برای مان خیلی مهم است.

منتظر مجوز کمیته ملی پارالمپیک هستیم

وی در مورد برنامه های آماده سازی پیشنهادی‌اش تا پیش از اعزام تیم ملی والیبال نشسته به پاریس گفت: چند دعوت نامه رسمی داشته ایم، مربیان ومسئولان برخی کشورها هم به صورت شفاهی از ما دعوت کرده اند. منتظرهستیم تا کمیته ملی المپیک مجوز لازم را به ما بدهد تا بر اساس آن برنامه های خود را به سمت اجرایی شدن پیش ببریم.

نباید در باد قهرمانی بخوابیم

رضایی با یادآوری قهرمانی های متوالی والیبال نشسته ایران در آسیا، جهان و پارالمپیک گفت: با وجود همه این قهرمانی ها به تدارکات لازم نیاز داریم چون حریفان به شدت در حال سرمایه گذاری هستند. تیمی مانند قزاقستان هفته گذشته به آمریکا رفت و برگزارکننده دو دیدار تدارکاتی بود. تیم ها اینگونه برای پارالمپیک آماده می شوند. نباید در باد قهرمانی بخوابیم.

یک اعزام و یک میزبانی می خواهیم

«معاون فنی ورزشی کمیته پارالمپیک اینگونه اعلام کرده که رشته های شانس مدال طلا حداقل در یک رویداد بین المللی برای آماده سازی شرکت می کنند و کمیته هم حمایت می کند»، وی در واکنش به این موضوع گفت: البته ما در برنامه آماده سازی، یک اعزام برون مرزی در خرداد می خواهیم و میزبانی از یک تیم، درخواست خود را هم به کمیته ملی پارالمپیک داده ایم.

امیدوارم بر مبنای برنامه پیشنهادی پیش برویم

رضایی تاکید کرد: امیدوارم بتوانیم بر مبنای برنامه موردنظر پیش برویم و روند آماده سازی را دنبال کنیم. در غیر این صورت شاید به مشکل بر بخوریم. به هر حال در پارالمپیک همه تیم ها بزرگ هستند و با حداکثر آمادگی شرکت می کنند. ما هم جدا از قهرمانی های اخیر به آمادگی کامل نیاز داریم.

مشخص نیست به کدام تورنمنت برویم

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته در مورد اینکه اعزام برون مرزی این تیم به کدام کشور و تورنمنت خواهد بود؟»، گفت: کشورهایی مانند آلمان و بوسنی دعوت نامه هایی برای ما ارسال کرده اند. هنوز به جمع بندی نرسیده ایم که کجا برویم یا چه تیمی به ایران بیاد. در کل ملاک این است در تورنمنتی شرکت کنیم که تیم های پارالمپیکی هر چه بیشتر در آن باشند. به محض اینکه کمیته پارالمپیک با برنامه ما موافقت کند، برنامه ریزی برای اعزام را شروع می کنیم.

منتظر مشخص شدن آخرین تیم پارالمپیکی هستیم

هادی رضایی در پایان با یادآوری اینکه مسابقات والیبال نشسته پارالمپیک با حضور ۸ تیم برگزار می شود، گفت: علاوه بر ایران تیم های برزی، مصر، بوسنی، آلمان، قزاقستان و فرانسه هم حضورشان قطعی شده است. ۱۰ فروردین هم آخرین تیم در دالیان چین انتخاب می شود. صربستان، چین، آمریکا و کرواسی شانس کسب سهمیه باقی مانده را دارند.

لینک منبع خبر


[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *