نکونام: خطیر حق ندارد از مربیان دیگر در مورد بازیکن من سوال کند

جواد نکونام در خصوص شرایط تیم استقلال، اظهار داشت: واقعیت این است که بعد از استراحت به خاطر وقفه لیگ تصمیم به صحبت نداشتم. نقل و انتقالات تمام شده و هرچه سعی کردیم شرایط را مهیا کنیم، نشد. باید از حق خودم و هواداران دفاع کنم. اگر حرفی می‌زنم به خاطر تیمم و هواداران است. مشکلی با کسی نداریم، ولی با اتفاقاتی که افتاد باید صحبت‌هایی انجام بدهم.

وی افزود: خطیر مدیر جوانی است و در اولین باشگاه، در باشگاه بزرگی است و می‌خواهد موفق شود. با لیستی که به او دادم اگر از اوا می‌گفت بدهی داریم و نمی‌توانیم بازیکن بگیریم هیچ اتفاقی پیش نمی‌آمد. قرار بود صداقت داشته باشیم و کار را جلو ببریم. مشکلی با هم نداریم. بحث مالی وجود دارد که او باید تعهداتش به بازیکنان را انجام بدهد. حتی به جایی رسیدیم که گفتم با همین بازیکنان ادامه می‌دهیم، اما دلخوریم از این است که نمی‌توانیم بازیکن بگیریم.

سرمربی استقلال گفت: در جلسه‌ای که داشتیم گفت بازیکن می‌گیریم. خارجی هم می‌گیریم، ولی وقتی بازیکن را می‌بینم، چندین بار با او صحبت می‌کنیم بعد می‌گویند بازیکن نمی‌توانیم بگیریم و پول نیست یعنی اتفاقی دارد می‌افتد. عمرم را در این فوتبال گذراندم و هرکسی کاری کند می‌فهمم. او می‌گوید مشکلات را درک نمی‌کنم، اما درک کردم که قراردادم را ۵ میلیارد کم کردم. حتی حاضر شدم به خاطر یک کار دیگر ۱۰ میلیارد دیگر هم کم کنم. هنوزم سر حرفم هستم. فقط بحث بازیکن است و من موفقیت تیم را می‌خواهم.

وی افزود: خطیر هم می‌خواهد برای شرایط مالی، آنچه خودشان برای باشگاه صلاح می‌دانند مانند سقف قرارداد که هیچ کس رعایت نمی‌کند را ما رعایت کنیم. الان شرایط ما را کدام باشگاه لیگ برتری دارد؟ تیم‌هایی که نیاز نیست من بگویم. بازیکنان ما از سال قبل حداقل هنوز ۴۰درصد طلبکار هستند. امسال قرارداد‌های کادر و بازیکنان پرداخت نشده، گله و صحبتی نداشتیم، ولی در مورد بازیکن هواداران از من توقع دارد. نتیجه می‌خواهد. در مورد یک تیم بزرگ صحبت می‌کنیم نه تیم معمولی، نتیجه هم به ساق پای بازیکنان بستگی دارد. در فوتبال بازیکن نتیجه را تعیین می‌کند. مربی تا یک جا هست. خطیر گفت استقلال اگر شرایط خوبی داشت به من و شما نمی‌دادند، ولی اینطور نیست. به من می‌دادند. ۳سال قبل هم با استقلال مذاکره کردم. پارسال هم تا پای قرارداد با آجورلو رفتم، ولی با تعهدی که به فولاد داشتم و شرایطی که بود ترجیح دادم آنجا بمانم. واقعا همکاری با آجورلو را اشتباه کردم از دست دادم. 

نکونام تصریح کرد: آجورلو قبلا مدیر من بوده، دوست من است و در این فوتبال زحمت کشیده، ولی من ۳ سال پیش برای استقلال صحبت کردم. دوست ندارم اسم کسی را بیاورم. پارسال هم همینطور بود. خطیر گفت خارج از چارچوب حرف بزنم جریمه می‌شوم. همه صحبت من در چارچوب فوتبالی است، ولی او قبل، وسط و بعد بازی علیه من حرف نزند و انتظار نتیجه داشته باشد. نتیجه با بازیکن باید بگیرم. او می‌گوید نتیجه هم نگرفتی کار‌هایی می‌کنیم. پس اینکه تیم چهاردهم یا پنجم ششم شود پشت نکونام هستیم به نتیجه بستگی دارد. نگوییم تیم پنجم یا جهاردهم شود فرقی نمی‌کند. اگر هم اینطور است واقعاً ممنونم که حمایت می‌کند. دوست دارم در طول فصل این حمایت را ببینم، ولی از آن طرف هم به مربی من بگویند بیا دستیار مربی خارجی شو، این‌ها تناقض است. من هم می‌توانم خیلی راحت دروغ بگویم. اگر غیر از راست می‌گویم بیایند بگویند درست نبوده است.

وی با اشاره به مشورت مدیریت با یک مربی خارجی، گفت: من بازیکن معرفی کردم رفتند از استراماچونی یا کمکش استعلام گرفتند. استراماچونی محترم، ولی اصلاً نمی‌داند من چه می‌خواهم. شاید بازیکنی بخواهم که قدش ۱.۲۰ باشد او با قد ۱.۸۰ بخواهد. شاید راست پا بخواهم. اصلاً او کاره‌ای نیست که در مورد من نظر بدهم. اصلاً خطیر به چه حقی از فرد دیگری سوال کرده، نظر فنی را من می‌دهم. اصلا حق ندارند سوال کنند من نظر می‌دهم که به تیم من بیاید. بد یا خوب باشد من جواب می‌دهم. استعلام‌های فنی را خودم گرفتم و مسئولیتش با من است.

نکونام افزود: من سرمربی تیم هستم. پس شما هنوز با مربیانی در ارتباط هستید که از آن‌ها در مورد بازیکن سوال می‌کنید. بحث فنی با من است. بازیکنانی که در تیم هستند مورد تایید من هستند. کسی نمی‌تواند به من بگوید خوب هستند یا نه، این‌ها باعث ناراحتی می‌شود. باعث می‌شود من با این همه تجربه و سابقه کاری، بیاییم بگویم چرا این اتفاقات می‌افتد. چرا روز بازی اتفاقاتی می‌افتد که من فکر‌هایی برخلاف استقلال کنم و ذهن من به هم بریزد.

سرمربی استقلال در مورد اینکه آیا هنگام قبول مسئولیت این تیم به شرایط آگاه بوده، گفت: همیشه شرایط باشگاه استقلال را می‌دانستم. سالی که از لالیگا آمدم کاپیتان اوساسونا و تیم ملی بودم. وقتی به استقلال آمدم این شرایط را داشتم. از بالاترین لیگ دنیا به استقلال آمدم. هنوز هم طلبکارم، ولی مشکلی ندارم. بحث مالی با استقلال ندارم. از روز اول این را از مدیریت خواستم که تیمی قابل احترام ببندیم تا در لیگ برای استقلال بجنگیم. لیستی دادم، اما خطیر نگفت نمی‌توانیم بازیکن بگیریم. دلخوری اینجا پیش نیامد.

نکونام تصریح کرد: خطیر می‌خواهد باشگاه ما سقف را رعایت کند. صحبتی داشتیم قرار شد بجای ۴ بازیکن ۲ بازیکن بگیرم. حتی با مبلغ کمتر از آن ۴ بازیکن، از دست دادیم و قرار شد این کار انجام شود. به خودش هم گفتم، ولی دفاعیه‌اش سقف قرار داد است که بودجه نداشتیم. ۵ – ۴ روز با بازیکنان مد نظر صحبت کردم و فیلم دیدیم. او گفت نمی‌توانیم بازیکن بگیریم. از آن موقع مشکلات متاسفانه به وجود آمدند وگرنه همه چیز خوب بود. کارمان را انجام می‌دادیم.

وی افزود: گفتم چند روز وقت گذاشتم بازیکن بگیرم. این بازیکنان را هم می‌گویید نه! اگر یک ماه قبل ۲ بازیکن خارجی می‌گرفتیم الان مشکلی نبود. الان نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است. فکر کنم از آسمان پول ریخته و گفتند بروید بازیکن بگیرید. الان هم شرایط یک ماه پیش است و چیزی عوض نشده است. هرطور فکر کنید با روح و روان همه ما بازی شد. در فصل بدنسازی و پیش فصل، تمام تمرکزم روی تیم است. امسال تنها سالی است که هیچ تمرکزی روی تیمم نداشتم.

نکونام گفت: مشکلاتی برایم پیش آوردند که باورم نمی‌شود. یک ماه پیش گفتند بازیکن نگیر الان می‌گویند ۲ بازیکن خارجی بگیر! این چه کاری است؟ روح و روان تیم و بازیکن را به هم ریختند. ما می‌خواهیم حرف بزنیم می‌گویند تیم به حاشیه می‌رود. هفته قبل حرف نمی‌زدید. می‌دانم دغدغه مدیر باشگاهم، باشگاه است، ولی نتوانسته کاری که می‌خواهم انجام بدهد. 

وی افزود: برای مربی باید بازیکن می‌گرفته، سقف قرار داد بود، بودجه یا اسپانسر نداشتیم من نمی‌دانم، ولی الان ۲ بازیکن می‌توانیم بگیریم. یکی را گرفتیم و دومی هم بازیکنی نیست بگیریم. بازیکن خوب بخواهیم که همین الان در لیگ ایران بازی کند، نیست. بازیکن خوب اروپایی بیرون نمی‌ماند اگر هم باشد سخت است. بازیکنی در استقلال بتواند بازی کند واقعا کم است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *