نخستین روز سال چند نفر به سینما رفتند؟

[ad_1]
آمارهای ثبت شده در سامانه سمفا نشان می‌دهد نخستین روز سال ۱۴۰۳ در سراسر ایران ۴۰۰۳۴ نفر برای دیدن فیلم‌های اکران نوروزی بلیت سینما تهیه کرده و روی صندلی سالن‌ها نشستند.

به‌ گزارش مشرق، بررسی آمار فروش سینماهای سراسر کشور برای ۷ فیلم اکران نوروزی که تقریباً یک هفته از آغاز اکران عمومی آنها می‌گذرد، نشان می‌دهد ۴۰۰۳۴ نفر از هموطنان نخستن روز سال ۱۴۰۳ برای دیدن فیلم مورد علاقه خودشان از میان این فهرست اکران نوروزی بلیت سینما تهیه کرده‌اند.

به این ترتیب براساس اطلاعات ثبت شده در سامانه سمفا نخستین روز فروردین ۱۴۰۳ مجموع درآمد گیشه‌ها برای ۱۱۱۸ سانس اکران شده رقمی معادل ۲۷ میلیارد و ۳۱۳ میلیون و ۴۴۰ هزار ریال بوده که صدرنشین پرمخاطب‌های فهرست فیلم‌های اکران نوروزی تمساح خونی با فروش ۲۶۵۶۹ بلیت برای ۵۰۹ سانس اکران شده و درآمدی معادل ۱۹ میلیارد و ۱۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال است.

دومین فیلم پرمخاطب نخستن روز سال جدید نیز فیلم پرحاشیه بی بدن با فروش ۵۰۳۸ بلیت برای ۲۵۰ سانس اکران و درآمد ۳ میلیارد و ۶۷۸ میلیون و ۵۰ هزار ریالی بود و پرویز خان هم توانست با جلب نظر ۱۹۹۵ مخاطب برای ۵۵ سانس اکران درآمدی معادل یک میلیارد و ۵۶۷ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال را در کارنامه برای نخستین روز ۱۴۰۳ ثبت کند تا به این ترتیب جایگاه سوم را در اختیار داشته باشد.

اما آسمان غرب در همین روز توانست با ۴۰۷۷ برای ۵۲ سانس اکران درآمدی معادل یک میلیارد و ۳۷۶ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال داشت تا به این ترتیب در جایگاه چهارم اکران نوروزی‌ها در نخستین روز سال جدید قرار گیرد و پس از آن هم آپاراتچی با فروش ۱۵۱۵ بلیت برای ۱۱۷ سانس اکران و درآمد یک میلیارد و بیست و پنج میلیون و ۷۴۰ هزار ریالی به جایگاه پنجم بسنده کرد.

در همین حال فیلم نوروز با هنرنمایی علی‌نصیریان توانست نظر ۳۹۹ مخاطب را برای ۵۹ سانس اکران به خود جلب کند تا با درآمدی معادل ۲۷۶ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال در جایگاه ششم اکران نوروزی‌ها در نخستین روز بهار قرار گیرد و در نهایت ایلیا جستجوی قهرمان هم با تنها ۴۴۱ مخاطب برای ۷۶ سانس اکران شده و درآمد ۲۶۴ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال به رتبه آخر بسنده کرد تا به این ترتیب پرونده گیشه‌ها برای فیلم‌های اکران نوروزی در نخستین روز سال جدید بسته شود.

لینک منبع خبر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *