نایب قهرمانی تیم منتخب کشتی آزاد در جام واردانیان ارمنستان

[ad_1]
تهران ایرنا تیم کشتی آزاد کشورمان با ۲نشان طلا و ۵ برنز به عنوان نایب قهرمان رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام واردانیان ارمنستان رسید.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام واردانیان ارمنستان ۲۵ تا ۲۷ اسفندماه در شهر ایروان برگزار شد و در پایان تیم ایران به ۲ مدال طلا و ۵ مدال برنز و عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

ابراهیم الهی و ابوالفضل حسینی در اوزان ۷۰ و ۷۴ کیلوگرم به مدال طلا، حسین سرلک در وزن ۶۵ کیلوگرم، آریا مقدسی در وزن ۷۴ کیلوگرم، ایمان بابایی در وزن ۸۶ کیلوگرم، امیر عزیزپور در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیربهادر خرمی در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.

همچنین ارمنستان به قهرمانی رسید و بلاروس سوم شد.

نتایج نمایندگان کشورمان در به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم مهدی رحیمی مقابل حریفی از قرقیزستان با نتیجه ۴ بر ۴ به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب حریف ارمنستانی شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در ۶۱ کیلوگرم امیرعلی فریدی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل کشتی‌گیری از ارمنستان با نتیجه ۵ بر صفر و ضربه فنی شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. سینا زندی نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل دیگر نماینده ارمنستان ۱۰ بر صفر شکست خورد و با توجه به راه‌یابی حریفش به دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه مقابل حریف ارمنستانی به پیروزی دست یافت و در دور بعد مغلوب کشتی‌گیر گرجستانی شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم حسین سرلک در دور اول با نتیجه ۱۱ بر ۱ نماینده روسیه را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد مقابل نماینده ارمنستان با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه مقابل نماینده ارمنستان به پیروزی رسید و به دیدار رده بندی راه یافت. سرلک در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۳ مقابل نماینده گرجستان به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم ابراهیم الهی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل حریف گرجستانی با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۷ بر ۱ دیگر کشتی گیر گرجستانی را مغلوب کرد. وی در دیدار نیمه نهایی با نتیجه ۵ بر ۱ کشتی‌گیر ارمنستانی را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. الهی در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۲ مقابل کشتی‌گیری از ارمنستان به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم محمدرضا کماسی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم نماینده ایتالیا را با نتیجه ۴ بر ۱ شکست داد. وی در دور سوم مقابل حریفی از ارمنستان با نتیجه ۳ بر ۳ مغلوب شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

مهدی عباس‌پور هم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۴ بر ۴ حریفی از ارمنستان را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه ۱۴ بر ۱۳ مغلوب نماینده مولداوی شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. آریا مقدسی هم در این وزن پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل کشتی‌گیری از ارمنستان با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده‌ها رفت. مقدسی در این گروه با پیروزی مقابل نمایندگانی از کشورهای بلاروس و ارمنستان به دیدار رده‌بندی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر ۳ مقابل نماینده ارمنستان به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

ابوالفضل حسینی دیگر نماینده کشورمان در وزن ۷۴ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۴ نماینده بلاروس را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل کشتی‌گیری از گرجستان به برتری دست یافت. حسینی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۵ بر ۱ نماینده ارمنستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال با نتیجه ۵ بر ۲ از سد حریف ارمنستانی گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم ایمان بابایی در دور نخست مقابل نماینده قزاقستان با نتیجه ۱۲ بر ۲ به پیروزی رسید. وی در دور بعد مقابل کشتی‌گیری از بلاروس با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. بابایی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل نماینده ارمنستان به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم امیر عزیزپور در مبارزه نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر نماینده ارمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۳ بر ۲ مقابل حریف ازبکستانی مغلوب و راهی دیدار رده‌بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۲ از سد حریف ارمنستانی گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیربهادر خرمی در دور اول با نتیجه ۱۴ بر ۴ نماینده مولداوی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل کشتی‌گیری از ارمنستان پیروزی شد. خرمی در دور سوم با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل کشتی‌گیری از بلاروس مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با ضربه فنی حریف خود را شکست داد و به مدال برنز رسید.

لینک منبع خبر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *