مهدوی: قطری‌ها می‌دانند در زمین مسابقه و از نظر فنی حریف ایران نیستند/ نباید اسیر حاشیه‌سازی آنها شویم

لینک کوتاه این مطلب : https://liyalestan.ir/xmk8

[og_img]
پیشکسوت فوتبال ایران گفت: بازیکنان ما نباید اسیر حاشیه‌سازی قطری‌ها شوند، آن‌ها به خوبی می‌دانند که در زمین مسابقه و از نظر فنی حریف ایران و بازیکنانش نیستند.

محمدرضا مهدوی در گفت‌وگو با میزان، درباره صعود تیم ملی فوتبال ایران به مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: در چند بازی ابتدایی، تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله گروهی مقابل برخی از تیم‌های ضعیف محک خوبی خورد و به مرحله یک چهارم صعود کرد. در دیدار با ژاپن که حریفی قدر و رتبه اول آسیا بود، بسیار خوب بازی کردیم. حذف ژاپن توسط ایران، خط و نشان برای سایر تیم‌ها بود تا حساب کار دست‌شان بیایید.

وی در مورد دیدار ایران با قطر در ورزشگاه الثمامه عنوان کرد: قطر ابتدا می‌خواست ورزشگاه را تغییر بدهد، بر همین اساس باید منتظر باشیم امروز باز هم قطری‌ها از لحاظ حواشی و میزبانی برای تیم کشورمان ماجرای جدیدی بسازند، چون در این مدت نشان داده‌اند تبحر زیادی در حاشیه‌سازی برای تیم‌های دارند. اگر در طول جریان بازی اتفاق خاصی گریبان تیم ملی را نگیرد، مطمئناً به فینال راه پیدا خواهیم کرد.

*امیدوارم نتیجه داخل مستطیل سبز مشخص شود

مهدوی تصریح کرد: البته همه چیز در زمین رخ می‌دهد و بستگی دارد که چه برنامه‌ای داشته‌ باشیم. هر تیمی که تمرکز بهتر و بیشتری داشته باشد با دست پر از زمین خارج خواهد شد. درست است روی کاغذ بهتر و شایسته‌تر از حریف هستیم و شانس بیشتری برای پیروزی در این بازی داریم، اما امیدوارم اتفاقات عجیب و خارج از برنامه کار دست ما ندهد و همه چیز به خوبی پیش برود و نتیجه داخل مستطیل سبز مشخص شود.

وی با بیان اینکه بازیکنان ما نباید اسیر حاشیه‌سازی قطری‌ها شوند، گفت: آن‌ها به خوبی می‌دانند که در زمین مسابقه و از نظر فنی حریف ایران و بازیکنانش نیستند، پس احتمالاً از همان دقایق ابتدایی بازی به دنبال حاشیه‌سازی خواهند بود تا تمرکز بازیکنان و کادر فنی ما را به هم بزنند. همانطور که پیش از آغاز رسمی این دیدار حاشیه‌سازی خود را شروع کردند از پیشنهاد اولشان برای تغییر ورزشگاه میزبان این دیدار تا اختصاص سهم ناچیزی از سکو‌ها به تماشاگران ایرانی.

*نقطه عطف کار تیم ملی پیروزی مقابل ژاپن بود

کارشناس فوتبال در مورد حمایت گسترده‌ تماشاگران قطری در ورزشگاه الثمامه گفت: ملی‌پوشان ایران بازی‌های بزرگ و پرتماشاگری را مقابل هواداران زیاد تجربه کرده‌اند و آبدیده شده‌اند. البته امیدوارم در بحث داوری و دیگر موارد برای تیم ملی و بازیکنان‌مان مشکلی به وجود نیاید و حاشیه‌ای برای تیم مشکل درست نشود.

مهدوی در پاسخ به این سوال که بهترین بازیکن ایران تا بدین جای جام چه کسی بوده، خاطرنشان کرد: تیم ایران خوب بازی کرد و ۱۱ نفر داخل زمین هستند، اما همه کسانی که در کادر فنی، پزشکی و تدارکات تیم را آماده می‌کنند هم برای صعود تیم ملی به نیمه نهایی زحمت کشیده‌اند. از بازی اول و دوم اکثر بازیکنان خیلی خوب نبودند و مسابقات مرحله گروهی برای آن‌ها به منزله دیدار‌های تدارکاتی بود، اما هر چه مسابقات به جلو رفت بر کیفیت فنی بازیکنان ایران نیز افزوده شد که نقطه عطف آنها پیروزی مقابل ژاپن بود. 

انتهای پیام/

لینک منبع خبر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *