مسیر‌های پیاده روی اربعین زیارت نرفته‌ها در گیلان

همایش پیاده روی اربعین حسینی از ساعت ۸ صبح امروز (چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه) همزمان با چهلمین روز شهادت آقا امام حسین (ع) از گلزار شهدای رشت تا گلزار شهدای آستانه اشرفیه برگزار می‌شود.

این همایش با عنوان «زیارت نرفته‌ها» و ویژه آن دسته از دلدادگان حسینی است که به هر دلیلی امسال امکان حضور در پیاده روی اربعین حسینی (ع) نداشتند.

مراسم مختلف روز اربعین در بیش از ۶۰ نقطه محوری از مناطق مختلف استان گیلان که به بقاع متبرکه و گلزار شهدا منتهی می‌شوند با حضور دسته‌های عزاداری برگزار و در طول این مسیر‌ها پذیرایی توسط ایستگاه‌های صلواتی و مواکب اربعینی انجام می‌شود.

بنا بر اعلام اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان؛ تشکیل صد‌ها تجمع عزاداری و دسته‌های پیاده‌روی توسط مردم ولایتمدار گیلان در این روز قطعی شده است.

همچنین بر اساس اعلام این اداره کل؛ مسیر‌های پیاده روی جاماندگان اربعین در شهرستان‌های استان به این شرح است:

آستانه اشرفیه: مراسم جاماندگان اربعین از ساعت ۹:۳۰ دقیقه امروز با حضور هیئت‌های عزاداری از ۳۶ روستا‌ها و شهر‌های مختلف به سمت حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) برگزار می‌شود. 

رشت: مراسم جاماندگان اربعین در شهر رشت از گلزار شهدا به سمت پیاده‌راه فرهنگی میدان شهدای ذهاب و همچنین از این شهر به طرف حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) برگزار می‌شود.

لاهیجان: با هماهنگی‌های صورت گرفته از مساجد و روستا‌های شهرستان لاهبجان در روز اربعین جاماندگان این پیاده‌روی معنوی به سمت حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) حرکت می‌کنند.

لنگرود: مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین در شهرستان لنگرود هم از سمت روستا‌ها و مساجد این شهر به سمت حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) برگزار می‌شود.

آستارا: مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین در شهرستان آستارا از این شهر و لوندویل به سمت بقعه متبرکه امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) برگزار می‌شود.

املش: اجتماع عظیم هیئت‌های مذهبی در شهرستان املش نیز از اداره تبلیغات اسلامی این شهر به سمت پیاده‌راه فرهنگی شهرداری و مرکز شهر برگزار خواهد شد.

بندر انزلی: حرکت دلدادگان حسینی همایش پیاده روی اربعین بندر انزلی هم از بقعه بی بی حوریه تا حرم شهدای گمنام در میدان امام خمینی (ره) این شهر است.

تالش: حرکت همایش پیاده روی اربعین در شهرستان تالش نیز از سمت مساجد شهر به طرف گلزار شهدای گمنام خواهد بود.

رضوانشهر: در شهرستان رضوانشهر نیز حرکت از بقعه متبرکه آقا امین السلطان غریبنده به طرف امامزاده سید شرف الدین است.

رودبار: مراسم جاماندگان اربعین شهرستان رودبار هم از بالا بازار به مقصد امامزادگان موسی بن جعفر (ع) فیلده برگزار می‌شود.

منجیل: در منجیل نیز حرکت همایش پیاده روی اربعین از مسجد امام زین العابدین (ع) به مقصد مزار شهدای گمنام پادگان تک آوران نیروی دریایی است.

لوشان: همایش پیاده روی اربعین لوشان هم از گلزار شهدای گمنام به سمت امامزاده محمد حنفیه در روستای بیورزین انجام می‌شود.

رستم‌آباد: حرکت همایش پیاده روی اربعین در رستم‌آباد نیز از مسجد علی بن ابی‌طالب (ع) به مقصد امامزاده طاهر شمام اعلام شده است.

رودسر: در شهرستان رودسر هم حرکت دلدادگان حسینی از سپاه این شهر به سوی میدان شهرداری تا مسجد شهدای طالب‌زاده خواهد بود.

سیاهکل: تجمع محوری روز اربعین حسینی در شهرستان سیاهکل هم در بقعه سید وارستان است.

صومعه‌سرا: پیاده روی اربعین شهرستان صومعه سرا نیز از مساجد شهر به سمت مسجد جعفری خواهد بود.

شفت: این مراسم معنوی در شهرستان شفت هم از میدان انقلاب تا مسجد اباصالح (ع) و گلزار شهدا است.

فومن: امروز همچنین حرکت همایش پیاده روی اربعین از شهر فومن بقعه سید حمزه نفوت و روستا‌های اطراف به طرف بقعه سبزقبا و مرقد مطهر شهید سید جواد موسوی در شنبه بازار خواهد بود.

مسیر‌های پیاده روی اربعین زیارت نرفته‌ها در گیلان

محوریت اجتماع جاماندگان اربعین حسینی گیلانیان امسال در ۲ شهرستان آستانه اشرفیه و رشت است که هر ۲ مراسم به طور زنده از شبکه استانی باران و رسانه ملی پخش می‌شود.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *