مربیان عربستانی بیکار شدندهفته اول لیگ فوتبال عربستان با یک شگفتی آغاز شد؛ تیم النصر در غیاب کریستیانو رونالدو که مصدوم است با گل دقیقه ۴ سادیو مانه از الاتفاق که استیون جرارد سرمربی آن است پیش افتاد، ولی درنهایت ۲ بر یک باخت. در هفته اول در غیاب رونالدو و نیمار ۲ هت‌تریک ثبت شد؛ فیرمینو برای الاهلی و مالکو برای الهلال.

باشگاه‌های عربستانی به قدری از بودجه دولتی برای جذب بازیکن هیجان‌زده شده‌اند که همگی اقدام به جذب سرمربی خارجی کرده‌اند. در حال‌حاضر ۱۷ تیم از ۱۸ تیم حاضر در لیگ برتر فوتبال این کشور سرمربی خارجی دارند.

مربیان پرتغالی با ۶ نماینده پرمشتری‌ترین سرمربیان در لیگ عربستان محسوب می‌شوند. کروات‌ها ۳ تیم و صرب‌ها یک تیم را در دست دارند. یک لهستانی، یک هلندی، یک آلمانی، یک برزیلی، یک انگلیسی، یک رومانیایی و یک یونانی دیگر سرمربیان خارجی این لیگ را تشکیل می‌دهند.

لوییس کاسترو پرتغالی (النصر)، ژرژ ژسوس پرتغالی (الهلال)، نونو اسپریتو پرتغالی (الاتحاد)، پریکلز چاموسکا برزیلی (التعاون)، اسلاون بیلیچ کروات (الفاتح)، استیون جرارد انگلیسی (الاتفاق)، ژسلاو میچنیه‌ویچ لهستانی (ابها)، مارسل کایسر هلندی (الشباب)، ماتیاس ژایسل آلمانی (الاهلی)، ووک راشوویچ صرب (الفیحا)، فیلیپ دسوزا گوویا پرتغالی (الحزم)، پدرو امانوئل پرتغالی (الخلیج)، ژرژ مندوسا پرتغالی (الاخدود)، ایگور جوویچویچ کروات (الرائد)، کاشیمیر راژیچ کروات (الطایی)، گئورگیوس دونیس یونانی (الوحده)، کاسمین ماریوس کونترا رومانیایی (ضمک) سرمربیان خارجی حاضر در لیگ عربستان هستند و خالد الکورانی تنها سرمربی عربستانی این فصل است که هدایت تیم الریاض را برعهده دارد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *