مدیر سپاهان: در شرایط بحرانی قرار گرفتیم/ برگزاری بازی در آزادی تصمیم AFC است

مهدی سلیمی مدیر تیم فوتبال سپاهان درباره رای صادر شده بازی این تیم برابر تیم الاتحاد از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اظهار کرد:  فارغ از اینکه  این مسائل باید آسیب شناسی شود که چرا این اتفاقات برای باشگاه ما رخ داده، شرایط ما بحرانی است.  رای سنگین و وحشتناک از سوی‌ ای  اف سی برای ما صادر شده است. این رای به ما ابلاغ شد و ان شا الله در مرحله بعدی این رای را در cas پیگیری می‌کنیم تا ببینیم چه پیش می‌آید.

سلیمی تصریح کرد: من از هواداران خود بابت اتفاقات رخ داده عذرخواهی می‌کنم، اما فوتبال بالا و پایین دارد و باید دست روی زانوی خودمان باشد تا ان شا الله این مراحل را طی کنیم و ان شا الله روز‌های خوب هم برای ما می‌آید.

مدیرسانه‌ای سپاهان گفت: متاسفانه رای صادر شده  قطعی است و به ما ابلاغ شده است. ما ورزشگاه را تغییر ندادیم و‌ای اف سی تصمیم گرفت که ۲ بازی دیگر ما در ورزشگاه آزادی برگزار شود و ما دخالتی نداشتیم.

او درباره اینکه چطور قرار است ۲ بازی با اختلاف ۲ ساعت در ورزشگاه آزادی برگزار شود، گفت: به هر حال‌ای اف سی این موضوع را به ما گفته است و سعی کردیم اعتراض خود را از طریق فدراسیون فوتبال اعلام کنیم، اما گوش دوستان بدهکار نیست و نساجی باید روز دوشنبه  ساعت  ۱۷:۳۰  برابر حریفش بازی کند و ما هم ساعت ۲۱:۳۰ برابر آلمالیق بازی کنیم.

سلیمی درباره اینکه مقدمات برگزاری این بازی فراهم شده است، گفت: بعد از اینکه رای به ما ابلاغ شد تمام مقدمات کار را انجام دادیم و امیدوارم بدون مشکلی این بازی انجام شود. از دوستان در ورزشگاه آزادی و فدراسیون فوتبال تشکر می‌کنم که همکاری کردند که این بازی برگزار شود.

سلیمی درباره اینکه چقدر باشگاه سپاهان امیدوار است که رای در cas برگردد، گفت: رایی که جنبه بین المللی دارد رایزنی‌های بین المللی هم می‌طلبد. ما تلاش‌هایی از فدراسیون فوتبال دیدیم، اما نتیجه‌ای نبود که نشان بدهد فدراسیون فوتبال تلاش‌های لازم را در این باره انجام داده است. متاسفانه دبیر کل فدراسیون فوتبال همان ابتدا مصاحبه بدی کرد که اثرات آن مصاحبه در رای وجود دارد. در این مرحله که هستیم از تمام دوستان که می‌توانند به ما کمک کنند  می‌خواهیم حتما این کار را انجام بدهند و ما هم کار‌های حقوقی خود را انجام می‌دهیم.

او درباره اینکه به نظرش فدراسیون فوتبال می‌توانست در این پرونده به باشگاه سپاهان کمک کند، گفت: به هر حال ما صاحب کرسی‌هایی در کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم و معتقدیم که رای بسیار سنگینی بود و می‌شد که رای سبک تری برای ما ابلاغ می‌شد.  به نظرم اگر این قضیه برعکس بود این رای را برای ما صادر نمی‌کردند. عربستانی‌ها لابی‌هایی در کنفدراسیون فوتبال آسیا دارند. دبیر جلسه‌ای که این پرونده را رسیدگی می‌کرد قبلا مسئولیت حقوقی در فدراسیون عربستان داشته است و این تعارض منافع است.   همچنین رئیس کمیته انضباطی‌ای اف اسی ایرانی هست، اما او را در این پرونده کنار گذاشتند، چون تعارض منافع داشت. به هر حال همه این‌ها رایزنی حقوقی و توانایی‌های ما در عرصه بین المللی هست که می‌تواند اینجا راهگشا باشد.

مدیر سپاهان درباره اینکه به نظر می‌رسد این باشگاه رای را قبول کرده است، گفت: اولا که ما داریم بازی‌های خود را خارج از خانه انجام می‌دهیم و این رای برای ما تا حدودی اجرایی شده است. روند بررسی پرونده در cas طولانی است و تا زمانی که جواب آن بیاید به احتمال زیاد ما این ۲ بازی خود را انجام دادیم و به آن مرحله نخواهیم رسید.

سلیمی درباره ناراحتی هواداران سپاهان از اتفاق رخ داده گفت: البته آن چیزی که الان مهم است همه ما از مجموعه مدیریتی باشگاه از بازیکنان و هواداران باید این موضوع را بپذیریم که در این شرایط هستیم و از این موقعیت بتوانیم گذر کنیم. تیم بزرگی هستیم و به نوبه خودم می‌گویم که  آینده خوبی داریم و به هیچ وجه لیگ را از دست ندادیم و امیدواریم که ۴ امتیاز ما برگردد و تلاشمان را از این بابت خواهیم کرد. از کمیته استیناف هم درخواست داریم که سریعتر رای را بر مبنای عدالت بدهد و مطمئنا به این صورت است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *