مخاطبان با «زیرخاکی» و «مهمونی» تلویزیون تماشا کردند

لینک کوتاه این مطلب : https://liyalestan.ir/1o5z
«رستگاری»، «هفت سراژدها» و فصل چهارم «زیرخاکی» در میان سریال‌های نوروزی و ویژه رمضان جز مجموعه‌های مهم بودند؛ به نظر می‌رسد «زیرخاکی» جلیل سامام توانست باز هم منجی تلویزیون در روزهای تعطیل باشد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در دو سال اخیر؛ مسعود ده‌نمکی در تلویزیون پرکار بود اما این پرکاری جز هزینه برای تلویزیون نکته قابل تامل و توجهی نداشت چرا که سریال‌های این کارگردان نتوانسته تا به امروز جز پرمخاطب‌ها باشد. سریال آخر این فیلمساز نشان داد که ده‌نمکی در سریال‌سازی، کارگردان موفق نیست. در کنار «رستگاری»؛ مجموعه «هفت سر اژدها» ابوالقاسم طالبی هم نمایش خود را قبل از شروع سال آغاز کرد. از همان ابتدا واکنش‌ها به این سریال نشان داد که قرار نیست با یک سریال موفق روبه رو شویم. پخش قسمت های بعدی هم چنگی به دل نزد. این سریال پرهزینه که تولیدش ۶ سال به طول انجامید جز سریال‌های شکست‌خورده به حساب می‌آید.

«زیرخاکی» برگ برنده تلویزیون

تولید فصل چهارم «زیرخاکی» تقریبا در سکوت خبری سپری داشت. کسانی که سریال‌های تلویزیون را دنبال می‌کردند؛ منتظر بودند تا فصل پنجم «نون.خ» سعید آقاخانی را در روزهای تعطیل تماشا کنند اما با پایان تولید «زیرخاکی» این سریال به تعطیلات نوروز رسید. سریالی که در سه فصل گذشته هم برگ برنده به حساب می‌آید امسال در کنار سریال‌های بی‌کیفیت دیگر باز هم در جذب تماشاگر موفق شد. سریالی که سازندگانش تلاش کردند تا موضوعات روز را در آن انعکاس بدهند تا مخاطب امروز درگیرش شود.

«مهمونی» پرطرفدار شد

در کنار سریال‌ها؛ مجموعه «مهمونی» ایرج طهماسب در این ایام روی آنتن رفت. پس از گمانه‌زنی‌های بسیار بر سر بازگشت ایرج طهماسب به تلویزیون و آوردن «مهمونی‌»اش به صداوسیما، بالاخره از سوی مدیران رسانه ملی رسما اعلام شد که برنامه جدید این هنرمند با عنوان «مهمانی» در ایام نوروز از شبکه نسیم پخش شد. فصل جدید و سوم این برنامه به طور مستقل برای تلویزیون در نظر گرفته شد و ۹ قسمتش از تعطیلات روی آنتن رفت.مجموعه «مهمونی» به نویسندگی، کارگردانی و مجری‌گری ایرج طهماسب در دو فصل ۳۰ قسمتی برای شبکه نمایش خانگی ساخته و پخش شد. دو فصل اول از پلتفرم‌ها پخش شد. اما تولید و پخش «مهمونی» طهماسب در حالی آبان ماه امسال در شبکه نمایش خانگی به پایان رسید که گمانه‌هایی مبنی بر ادامه‌ ساخت آن در تلویزیون، قوت گرفت و انتشار یک نامه از اداره‌کل بازرگانی سازمان صداوسیما، احتمال بازگشت ایرج طهماسب را تایید کرد. این مجموعه با وایرال شدن بخش‌های مختلفش در فضای مجازی نشان داد که موفق بوده و مورد توجه خیلی از تماشاگران قرار گرفته و به نظر شخصیت ببعی بیشتر از دیگر سریال‌های نوروزی دیده شده است.

جدول پخشی که خالی نیست

اما با پایان تعطیلات نوروزی تلویزیون دستش خالی نمانده و فصل پنجم «نون.خ» آقاخانی آماده پخش است. این سریال از نیمه دوم فروردین پخش خود را از شبکه یک شروع می‌کند. با توجه به زمان نمایش این سریال پیش‌بینی می‌شود این مجموعه هم جز پربیننده‌ترین سریال‌های بهاری تلویزیون باشد. سریالی که مانند «زیرخاکی» در فصل‌های قبلی‌اش موفق بود. فصل جدید «نون خ» در شهرهای تهران، چابهار، سیستان و بلوچستان، کردستان و کرمان تصویربرداری شده است.

آغاز تولید «پایتخت»

خیلی از طرفداران سریال «پایتخت» منتظر تماشای این مجموعه در ایام نوروز بودند. اخبار ضد و نقیض از تولید این سریال و حتی نسخه سینمایی‌اش شنیده‌ شد و در نهایت خبری از پخش این سریال در تعطیلات نبود. اما رئیس سیما فیلم خبر داده که امسال فصل جدید این سریال تولید می‌شود و البته نقویان گفته قرار است فصل جدید سریال «گاندو» نیز ساخته شود. رئیس سیما فیلم درباره این دو سریال توضیح داده:« فیلمنامه «گاندو» که فیلمنامه‌اش مراحل تأیید در داخل صداوسیما انجام می‌شود و در سال جدید وارد مراحل پیش‌تولید و تولید می‌شود. اگر مشکلی هم پیش نیاید حتماً سریال «پایتخت» جدید را در ۱۴۰۳ خواهیم دید.»

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *