محمد نصرتی: ترکمنستان حریف سختی برای ایران نیست

[ad_1]
بازیکن سابق تیم ملی گفت: بازی ترکمنستان شروعی برای تغییر نسل تیم ملی است.
بازیکن سابق تیم ملی گفت: بازی ترکمنستان شروعی برای تغییر نسل تیم ملی است.

محمد نصرتی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا،  در مورد بازی تیم ملی برابر ترکمنستان درمقدماتی جام جهانی اظهارداشت: ترکمنستان تیم چندان قدرتمندی نیست و بعید می‌دانم ایران در دیدار برابر این حریف با مشکل خاصی روبرو شود.

وی در ادامه تاکید کرد: حریفانی مانند ترکمنستان این فرصت را برای کادرفنی تیم ملی پیش می‌آورند که بتوانند در این بازی‌ها از نفرات جدید و کم تجربه تیم ملی استفاده کنند تا تیم ملی با تلفیقی از نفرات باتجربه و جدید به میدان رفته و به اهداف مهمی که برای تغییر نسل در تیم ملی دارند؛ برسند.

مربی جوان فوتبال ایران با اشاره به لیست جدیدی که کادرفنی تیم ملی برای دو بازی برابر ترکمنستان اعلام کرده است، گفت: به هرحال هر لیستی که کادرفنی تیم ملی اعلام کند، لیستی است براساس سلیقه مربیان. در لیست جدید هم این شرایط وجود دارد. به هر حال درلیست جدید یکسری از بازیکنان در پست‌های شان ترافیکی نفری بود و برخی از آنها هم شرایط سنی بالایی داشتند، دیگر در تیم ملی حضور ندارند و به جای آنها نفرات جوانی دعوت شده‌اند که حضورشان در تیم ملی با می‌توان به فال نیک گرفت. به اعتقاد من تنها دعوت از بازیکنان جوان نمی‌تواند اتفاق خوبی باشد بلکه کادرفنی باید به آنها بازی دهد و به نوعی شجاعت استفاده و میدان دادن به آنها را داشته باشد.

نصرتی ادامه داد: در حالی که بازی‌های لیگ از سوی مربیان تیم ملی رصد می‌شود، به نظر من جای برخی از بازیکنان مانند حسین پورموسوی، عارف آغاسی، مهدی هاشمی نژاد،رحمان جعفری و… در این لیست خالی بود که امیدوارم در فرصت‌های بعدی کادرفنی تیم ملی این فرصت را برای این جوانان هم ایجاد کند تا با حضور در تیم ملی کسب تجربه داشته باشند.

وی با اشاره به این موضوع که مربیان به استفاده و اعتماد به بازیکنان جوان ضرر نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: بازی‌های ایران در برابر حریفانی مانند ترکمنستان فرصت و فضای خوبی است تا مربیان با استفاده از بازیکنان جوان و کم تجربه تر این نفرات را برای حضور در بازی‌های مهم‌تر و حریفانی سخت‌تر آماده کنند. تیم ملی برای جام جهانی به دگردیسی و تغییر نسل نیاز دارد و چه بهتر که این اتفاق مهم از حالا به طور متناوب در بازی‌های مقدماتی صورت بگیرد.

انتهای پیام/ 

لینک منبع خبر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *