ماجرای پاداش کسب رتبه پنجمی به بازیکنان مس رفسنجان

حسین پورمحمدی مدیرعامل باشگاه مس رفسنجان درباره مشکلات مالی این باشگاه  اظهار کرد: تیم‌های صنعتی و خصوصی همانند سایر تیم‌ها با تغییر مدیریت دچار تغییرات بودجه‌ای می‌شوند و سال‌های قبل هم شاهد بودیم که تیم مس کرمان یک سال به آسیا رفت، اما یکی، ۲ سال بعد به لیگ دسته یک سقوط کرد.

وی ادامه داد: تیم ذوب آهن تا فینال آسیا هم رفت، اما بعدا با تغییر مدیریت در پایین جدول دست و پا می‌زد. این طور نیست که تیم صنعتی در وضعیت خوب مالی بماند. بستگی به تغییر مدیریت دارد که مدیران جدید چه نگرشی به ورزش داشته باشند و بودجه‌ای در نظر بگیرند.  

پورمحمدی افزود: باشگاه مس رفسنجان درگیر یک بدهی از سال قبل است و  حدود ۲۳۰ میلیارد تومان بدهی داریم. زمانی که من باشگاه را تحویل گرفتم طبق حسابرس باشگاه مس ۲۰۰ میلیارد و خرده‌ای بدهی ثبت کردند و تاکنون هم این بدهی مانده است و اثرات منفی‌اش را هم روی تیم ما گذاشت.  

مدیرعامل باشگاه مس رفسنجان درباره آپشن عجیب پاداش بازیکنان در صورت کسب رتبه پنجم در لیگ برتر فوتبال گفت: اکنون این مسئله برای تیم ما پیش آمده و مشکل بازیکنان فصل قبل که این فصل هم با ما هستند همین مسئله بوده است. از فصل گذشته ۱۰ درصد قرارداد‌ها باقی مانده که نپرداختیم و علاوه بر این اکثر آپشن‌ها برای رتبه پنجمی بوده است. ما وقتی رتبه پنجم را در فصل گذشته به دست آوردیم مبلغی حدود ۲۰ الی ۲۵ میلیارد تومان باید بپردازیم و این مبلغ را نتوانستیم تاکنون پرداخت کنیم به هر حال جزو تعهدات ما است و باید در چند وقت آینده پرداخت شود.  

وی درباره اینکه راهکاری به مدیران بالا دستی خود در مورد افزایش بودجه داده است، اظهار کرد: ما صحبت کردیم و مورد خاصی وجود ندارد. درست است که مشکلات مالی وجود دارد، اما خدا را شکر بازیکنان با غیرتی که دارند شرایط تیم از بازی بعدی درست می‌شود و نتایج خوبی می‌گیریم. مشکلات مالی هم با کمک خرم شاد مدیرعامل شرکت مس و اکبر محمدی رئیس اداره ورزش استان حل می‌شود و ما به روز‌های خوب خود برمی‌گردیم.

پورمحمدی بیان کرد: مسئله اصلی مربوط به شرکت مس نمی‌شود بلکه مربوط  به بدهی‌هایی است که برجا مانده و تعهدات شرکت نبوده است. شرکت مس بودجه‌ای حدود ۱۶۰ میلیاردی برای سال قبل در نظر گرفته و امسال هم ۱۸۰ میلیارد بودجه تعیین کرده است. این بدهی بیشتر از اصل بودجه است و این مشکل اصلی ما است.  

وی با بیان اینکه مدیرعامل فصل قبل این بدهی را ایجاد کرده است، گفت: من از هفته دوازدهم فصل قبل به تیم مس رفسنجان اضافه شدم و این تعهدات به گردنم افتاد و باید انجام بدهم، اما منبعی برای پرداخت بدهی‌ها نیست. من توانستم در این مقطع حدود ۱۰۰ میلیارد تومان متمم بودجه بگیرم و بخشی از مشکلات را در سال گذشته  حل کنم، اما هنوز مشکلات به خاطر بدهی‌ها وجود دارد.  

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *