لطیفی: ساختار دفاعی تیم‌ملی هنوز مشکل دارد/ بازی با تیم ازبکستان به مراتب سخت‌تر استعلی لطیفی پیشکسوت فوتبال درباره برد تیم ملی فوتبال کشورمان برابر تیم ملی هنگ کنگ در مسابقات مقدماتی جام جهانی اظهار کرد: اصولا بازی جلوی تیم‌های شرق آسیا ولو اینکه ما تیمی بهتر از آن‌ها باشیم یک مقدار سخت است. هنگ کنگ فوتبالش درجه سوم در آسیا است که ما با امید‌های خود هم باید این تیم را شکست بدهیم. در برخی از دقایق بازی بازیکنان تیم ملی ما انگیزه لازم را نداشتند و خودشان را یک جور حفظ می‌کردند و اگر نیاز بود که تیم ملی کشورمان ۱۰ گل زده داشته باشد شرایط متفاوت بود.

او افزود: در واقع ما ۲ گل ابتدای نیمه اول زدیم و ۲ گل اواخر نیمه دوم زدیم و این دلیل بر این است که بازیکنان خیالشان راحت شد که ۳ امتیاز گرفتند و یک بازی تمرینی را سرلوحه خود قرار دادند، اما همچنان باورم این است که ساختار دفاعی ما مشکل دارد. این مسئله را در بازی‌های تیم ملی به جز یک بازی با تیم ملی بلغارستان دیدیم و زمانی که با تیم‌های متوسط بازی کردیم به حریفان خود موقعیت بیشتر از حد استاندارد دادیم و این موضوع را در همه بازی‌هایی که قلعه نویی حضور داشته، این معضل را مشاهده کردیم.

لطیفی تصریح کرد:  قلعه نویی بهتر از من می‌داند که  در جام ملت‌های آسیا قطعا تیم‌ها قدرتمند‌تر هستند  و باید در این رقابت‌ها تیم ملی شرایط خوبی داشته باشد وگرنه قلعه نویی می‌داند که اگر نتیجه نگیرد به او زمان نمی‌دهند. در تاریخ فوتبال دیدیم تیم‌هایی قهرمان شدند که ساختار دفاعی محکم داشتند و کم گل خوردند، ما تیم‌های زیادی داشتیم که گل زیاد زدند، اما گل زیاد خوردند و قهرمان نشدند نمونه بارزش تیم ملی برزیل در جام جهانی ۸۲ و ۸۶ بود که از فوتبالش لذت می‌بردیم، اما قهرمان نشد. به هر حال تیم قلعه نویی یک بازی تمرینی انجام داد، اما باید فکری به حال ساختار دفاعی اش کند.

پیشکسوت فوتبال درباره بازی بعدی تیم ملی فوتبال ایران برابر تیم ملی ازبکستان اظهار کرد: آن بازی به مراتب سخت‌تر است. علی رغم اینکه چندین سال از فروپاشی  شوروی سابق گذشته است، اما کشور‌هایی که از اتحادیه جماهیر شوروی سابق جدا شدند، اما فوتبالشان برگرفته از شرق اروپا است، مبتنی برفوتبال فیزیکی، خشک و به قول کشتی گیران، بد بدن هستند. متاسفانه ما را به عنوان یک تیم فیزیکی می‌شناسند در حالی که در دهه‌های ۴۰ الی ۸۰ به عنوان تیم تکنیکی می‌شناختند. فوتبال تک ضرب ازبکستان با قدرت بدنی که دارند دقیقا شکل و شمایل شوروی سابق با درجه پایین‌تر است، چون شوروی یکی از تیم‌های قدرتمند دنیا بود. برای اینکه تیم ملی برابر ازبکستان به برتری برسذ نیازمند کارتیمی، تاکتیکی و خلاقیت بازیکنان خود هستیم و باید حواسمان به حملات و ضد حملات  حریف باشد، چون آن‌ها کار‌های ترکیبی را خوب انجام می‌دهند.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *