لزوم ترویج فرهنگ وقف در جامعه

نماینده، ولی فقیه در گیلان امروز در دیدار با معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در رشت گفت: فرهنگ وقف از جمله ظرفیت‌های کم نظیر برگرفته از دین مبین اسلام برای محرومیت زُدایی و ایجاد تعادل در روند توسعه و تعالی جامعه‌ی اسلامی است و بهره گیری بهینه از این ظرفیت می‌تواند تحقق عدالت اجتماعی را تسریع کند.

آیت الله رسول فلاحتی همچنین با تاکید بر لزوم اجرای نیات واقفان، افزود: مجموع دست اندرکاران اوقاف باید تلاش کنند تا اهداف و نیات واقفان به دُرُستی تحقق یابد.

امام جمعه رشت در ادامه با اشاره به تصرف شخصی برخی موقوفات، بر لزوم باز پس گیری اینگونه موقوفات تصرف شده، با سعه صدر تاکید کرد.

وی به پیشینه‌ی غنی تاریخی و مذهبی گیلان اشاره و اضافه کرد: به دلیل تعدد بِقاع متبرکه در استان، باید برای استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی جامعه، برنامه ریزی و تلاش شود.

حجت الاسلام والمسلمین ناصر نوری زاده، معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه‌ی کشور نیز در این دیدار افزود: گیلان نیز با داشتن حدود ۹۴۰ بقعه و ۵۰ هزار موقوفه از استان‌های پیشگام در وقف و ارائه برنامه‌های فرهنگی مذهبی در کشور است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *