قلعه‌نویی: تیم ملی از درون و بیرون مشکل دارد«امیر قلعه‌نویی» در حاشیه یک دیدار پیشکسوتان فوتبال پایتخت به میزبانی ورزشگاه شیرودی، اظهار داشت: قبل از هر چیز باید از تک تک رسانه‌ها که همیشه یار و یاور ورزش، فوتبال و به ویژه تیم ملی بودند، تشکر کنم. در این ۶-۵ ماه که سرمربی تیم ملی شدم، چند نفر از اهالی رسانه محبت داشته و حمایت کردند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: وقتی آدم به ورزشگاه شیرودی می‌آید به قول بزرگی می‌گوید “چه زود دیر شد”. آدم با حضور در این ورزشگاه به ۴۰-۳۰ سال قبل بازمی‌گردد که چه خاطرات، عشق و علاقه‌ای بود. خود تماشاگران واقعا عاشق بودند. من هم کلی در این استادیوم خاطره دارم. یکی از آن‌ها همان گل به خودی است که در بازی با دارایی در دقیقه ۸۹ زدم. شرایط ما خیلی سخت و بازی هم خیلی خوب بود.

سرمربی تیم ملی کشورمان عنوان کرد: خدا مرحوم جاوید را بیامرزد که همراه با مصطفی الهی زحمات زیادی برای تیم دارایی کشیدند. تیم‌شان در آن زمان چندین هفته نباخته بود و حمید بابازاده گل نمی‌خورد. تیم ما در آن مسابقه خیلی خوب بازی کرد، اما در دقایق پایانی توپ بی‌دلیل به پای من خورد و به داخل گل رفت. 

قلعه‌نویی درخصوص شرایط نامناسب زمین ورزشگاه شیرودی عنوان کرد: اگر بخواهید اینگونه حساب کنیم، وضعیت خیلی چیز‌ها خوب نیست (باخنده) ما وارد برخی مسائل نمی‌شویم. در درجه اول از خدا می‌خواهم مشکلات و دغدغه‌های ملت بزرگ ایران به ویژه در بعد اقتصادی برطرف شود. بعد باید به ورزش بازگردیم که واقعا مریض است و مشکلات خودش را دارد. 

وی افزود: باید از حمید سجادی تشکر کنیم. همچنین از کیومرث هاشمی هم تشکر می‌کنم که در این مدت کوتاه تلاش کرده و نمونه‌اش همین استادیوم جدیدی است که می‌خواهند در تهران بسازند. امیدواریم با حضور او که از لایه‌های زیرین ورزش آمده و دردش را می‌داند، ورزش ما تغییراتی بکند.

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: باید به استادیوم شیرودی نگاه ویژه‌ای داشته باشند، زیرا اینجا خیلی خاطرات دارد. ما به این استادیوم می‌گوییم امجدیه، از دهه ۴۰ این ورزشگاه خاطره دارد. بزرگان فوتبال اینجا رشد و نمو کردند و بازی‌هایی در آن برگزار شده که جزء خاطرات ملی ما ایرانی‌هاست. از هاشمی می‌خواهم همانگونه که به ورزشگاه آزادی نگاه ویژه‌ای داشته به این استادیوم نیز ویژه نگاه کرده و به نوعی اینجا را احیا کند.

وی درمورد شرایط کیفی لیگ برتر و رصد آن‌ها توسط کادرفنی تیم ملی، عنوان کرد: در این ۷_۶ ماه فکر، ذکر و تلاش ما این بود لیگ برتر تعطیل نشود. تیم ملی حتی یک هفته نیز بازی‌ها را تعطیل نکرد. برای همین بازی پرسپولیس و سپاهان از ۳ ماه قبل توافق کرده بودیم آخرین دیدار هفته دهم، ۱۹ آبان برگزار شود. سازمان لیگ نهایت تلاش خود را می‌کند و از آن‌ها ممنون هستیم. دغدغه و مشکلات خودشان را دارند.

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: سازمان لیگ به خاطر برنامه تیم ملی امید، ۳ هفته زمان را از دست داد، اما نشستیم و با هم تعامل کردیم. از نظر من هرچه بازی‌های لیگ انجام شود و بازیکنان در شرایط مسابقه باشند، بهتر است. اردوی آتی هم آخرین فرصت ما است و پس از آن جام ملت‌ها برگزار می‌شود. امیدواریم نتایج خوبی کسب کرده و برای جام ملت‌ها آماده شویم.

قلعه‌نویی گفت: شرایط را خوب می‌بینم و همه در تلاش هستند. برخی از فدراسیون ایراد می‌گیرند، اما تلاش خودش را می‌کند. ما با سختی جلو می‌رویم و دغدغه داریم. زمانی همه چیز سرجای خودش است و آدم از فدراسیون تعریف می‌کند. من در این شرایط می‌بینم تیم ملی مشکلات و دغدغه‌های درون و بیرون از تیم دارد، اما همه در فدراسیون از مهدی تاج، هیات رییسه و نبی تلاش می‌کنند برطرف شود.

وی اضافه کرد: اینکه مدام بیرون بیاییم و بگوییم کمبود داریم یا فرار رو به جلو کرده و برای خودمان برخی مسائل را درست کنیم تا بگوییم دیدید قبلا گفته بودیم، درست نیست. از بازیکنان بزرگ تیم ملی هم تشکر می‌کنم که در این ۶_۵ ماه ایثار و تلاش کردند. از آن‌ها هم ممنون هستم.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *