فکر و ذکر این روزهای ژنرال: ببر و جاودانه شو!

[ad_1]

[og_img]
در تاریخ فوتبال ایران تنها دو سرمربی موفق به فینالیست شدن در جام ملت‌های آسیا شده‌اند.

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی ایران در آغاز هر تورنمنت آسیا یک مدعی بلامنازع عنوان می‌شود و حالا پس از شکست دادن ژاپن و رسیدن به مرحله نیمه پایانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳، امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی ایران آماده است تا یک اتفاق ویژه را رقم بزند.

تیم ملی ایران که تا رسیدن به فینال جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ تنها یک گام فاصله دارد و با پیروزی در برابر قطر می‌تواند بعد از ۴۸ سال دوباره خودش را در فینال این رقابت‌ها ببیند این امکان را هم دارد که با عبور از سد عنابی‌ها یک رکورد ویژه را هم نصیب امیر قلعه‌نویی کند.

تیم ملی ایران پیش از این با ۸ سرمربی مختلف به ۸ نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا رسیده بود اما تنها در دوتای آن‌ها توانسته بود برنده شود که هر دو مورد به تقریبا به پنج دهه پیش بازمی‌گردد! 

در واقع ایران از جام ملت‌های آسیا ۱۹۷۶ به بعد در ۶ نیمه‌نهایی پیاپی فقط شکست خورده است و نفراتی چون حسن حبیبی، محمود یاوری، محمد مایلی‌کهن، پرویز دهداری، برانکو و کی‌روش از پس شکستن این طلسم در طی ۴۸ سال گذشته بر نیامده‌اند اما این امید وجود دارد که طلسم به دست امیر قلعه‌نویی شکسته شود.  

امیر قلعه‌نویی اگر بتواند تیم ملی را به فینال برساند، به سومین سرمربی ایران بدل می‌شود که توانسته یوزها را به دیدار پایانی جام ملت‌های آسیا برساند و البته بعد از بزرگانی چون محمد رنجبر و حشمت مهاجرانی به سومین سرمربی تیم ملی بدل می‌شود که توانسته از پس طلسم نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا بربیاید.

لینک منبع خبر


[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *