فضاپیمای هندی تصاویر جدیدی از ماه منتشر کرد + فیلم


به گزارش لیالستان به نقل ازخبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، فضاپیمای چاندرایان۳ در ۱۴ جولای ۲۰۲۳ به فضا پرتاب شد تا روی ماه فرود بیاید. این فضاپیما که شامل لندر و کاوشگر است، تاکنون تمام ماموریت های در نظر گرفته شده را انجام داده است. این ابزار در ۵ آگوست وارد مدار ماه شد و روز گذشته از ماژول پیشرانش خود جدا شد.

این کاوشگر در مسیر فعالیت خود تصاویر زیادی ثبت کرده است. به عنوان مثال چاندارایان۳ تصویری از ماژول پیشرانش خود ثبت کرد که سازمان فضایی هندوستان آن را در پلتفرم ایکس منتشر کرد.

این پست شامل یک ویدئوی ۳۱ ثانیه ای نیز بود که برخی تصاویری که ماژول فرود چاندرایان۳ ثبت کرده را نشان می داد. بیشتر تصاویر از سطح ماه بودند و سازمان فضایی چند دهانه را برچسب زده بود.

پس از آن سازمان فضایی هند تصاویر بیشتری از چاندارایان را در یک ویدئو ۱۷ ثانیه ای منتشر کرد.

چاندرایان۳ با بودجه ۶ میلیارد روپیه( حدود۷۲ میلیون دلار) انجام شده است. در این ماموریت فضاپیمایی شامل یک لندر به نام ویکرام و کاوشگری به نام پراگیان به ماه ارسال شده اند.

اگر همه چیز طبق برنامه ریزی ها پیش برود، ابزارهای رباتیک محیط ماه را به مدت یک روز در این سیاره( معادل ۱۴ روز زمینی) بررسی می کند. آنها داده های مختلفی را از قبل آغاز شب تاریک و سرد ماه جمع آوری خواهند کرد.

کد خبر ۵۸۶۴۷۴۲منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *