طلا، نقره و برنز گرندپری تکواندو پاریس به ایران رسیدرقابت‌های گرندپری پاریس دهم شهریورماه سال ۱۴۰۲ با برگزاری دیدار‌های وزن ۵۸- کیلوگرم آقایان، ۴۹- و ۵۷- کیلوگرم بانوان آغاز شد که از میان چهار نماینده ایران، سه تکواندوکار صاحب مدال شدند.

در وزن ۵۸کیلوگرم تیم کشورمان دو نماینده داشت. مهدی حاجی موسایی کار خود را با برتری ۲ بر صفر مقابل «دیونیسوس» از یونان آغاز کرد و در ادامه برابر «ویتو دلایکویلا» از ایتالیا دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۲۰ توکیو و قهرمان جهان در سال ۲۰۲۲ در دو راند متوالی و با نتایج ۶ بر ۴ و ۱۴ بر ۳ مقتدرانه صاحب برتری شد و سپس «جک وولی» از ایرلند را در دو راند از پیش رو برداشت و راهی نیمه نهایی شد و مدال برنز خود را قطعی کرد. او در نیمه نهایی به مصاف «بیلی لویس» از استرالیا رفت و موفق شد به راحتی ۲ بر صفر این تکواندوکار را شکست دهد و راهی دیدار فینال شود. حریف حاجی موسایی در فینال، ابوالفضل زندی دیگر نماینده کشورمان است.

ابوالفضل زندی دیگر نماینده کشورمان در همین وزن ابتدا «پلازا هرناندز» از مکزیک را ۲ بر صفر شکست داد و سپس در مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی در دو مبارزه متوالی برابر «پارک تائیه جون» و «جون جانگ» از کره جنوبی در دو راند پیروز شد و به نیمه نهایی رفت و برنز خود را قطعی کرد. زندی در برابر «جانگ» کره‌ای نفر سوم رنکنیگ، دارنده مدال نقره المپیک، طلا و نقره جهان نمایشی کم نقص و برتر را به تصویر کشید. او در نیمه نهایی و پیکار با خلیل جندوبی از تونس (نفر یک رنکینگ المپیکی و دارنده مدال نقره المپیک) در حالی که راند اول را در ثانیه‌های پایانی واگذار کرده بود، در دو راند بعدی حریف خود را شکست داد و راهی مبارزه نهایی شد.

مبینا نعمت زاده ملی پوش وزن ۴۹ کیلوگرم کشورمان در اولین دیدار «باریتاباکیشوا» از قزاقستان را ۲ بر صفر شکست داد. وی در مرحله یک هشتم نهایی «جانا خطاب» از مصر را در دیداری دشوار و در لحظات پایانی ۲ بر یک شکست داد. ملی پوش کشورمان در این مرحله نیز برابر «دووانچیچ» از کرواسی در مبارزه‌ای برتر و زیبا در دو راند صاحب برتری شد. ملی پوش کشورمان در نیمه نهایی به مصاف «سروزو اگلسیاس» از اسپانیا رفت و در یک دیدار نزدیک نتیجه را ۲ بر یک واگذار و به مدال برنز بسنده کرد.

ناهید کیانی در وزن ۵۷ کیلوگرم دیگر نماینده کشورمان بود که در دیدار نخست خود نتیجه را در دو راند به «کاریما تامی» از تونس واگذار کرد و خداحافظی زود هنگامی با مسابقات داشت.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *