صعود میزبان به نیمه نهایی با گذر ازمالی/آفریقای جنوبی حریف نیجریه

لینک کوتاه این مطلب : https://liyalestan.ir/nnew

[og_img]




مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آفریقا با صعود میزبان و آفریقای جنوبی به نیمه نهایی به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، سی و چهارمین دوره رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های آفریقا از روز شنبه ۲۳ دی با حضور ۲۴ تیم در شش گروه چهار تیمی به میزبانی ساحل عاج آغاز شد که روز چهارشنبه ۴ بهمن ماه با مشخص شدن ۱۶ تیم راه یافته به مرحله یک هشتم به پایان رسید.

مرحله یک هشتم این دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آفریقا از ۷ بهمن ماه آغاز شد و در ۱۱ بهمن با مشخص شدن تکلیف ۸ تیم برتر یک چهارم نهایی به پایان رسید. در مرحله یک هشتم تیم‌های آنگولا، نیجریه، کیپ ورد، آفریقای جنوبی، مالی، ساحل عاج، کنگو و گینه تیم‌هایی بودند که به یک چهارم نهایی رسیدند.

مرحله یک چهارم نهایی با برگزاری ۲ دیدار به پایان رسید تا تکلیف ۴ تیم برتر آفریقا مشخص شود. در اولین دیدار مالی به مصاف ساحل عاج میزبان رفت و با ۲ گل مغلوب میزبان شد، ساحل عاج با این پیروزی راهی نیمه نهایی شد تا در جمع ۴ تیم برتر آفریقا قرار بگیرد. در دومین دیدار هم کیپ ورد مقابل آفریقای جنوبی قرار گرفت که تیم فوتبال آفریقای جنوبی در ضیافت پنالتی‌ها موفق شد با نتیجه ۲ بر یک این تیم را از پیش رو بردارد به نیمه نهایی برسد.

برنامه و نتایج دیدارهای سی و چهارمین دوره جام ملت‌های آفریقا به شرح زیر است:

شنبه ۲۳ دی ۱۴۰۲
گروه A: ساحل عاج ۲ گینه بیسائو صفر

یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲
گروه A: نیجریه یک گینه استوایی یک
گروه B: مصر ۲ موزامبیک ۲
گروه B: غنا یک کیپ ورد ۲

دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲
گروه C: سنگال ۳ گامبیا صفر
گروه C: کامرون یک گینه یک
گروه D: الجزایر یک آنگولا یک

سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲
گروه D: بورکینافاسو یک موریتانی صفر
گروه E: تونس صفر نامیبیا یک
گروه E: مالی ۲ آفریقای جنوبی صفر

چهارشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۲
گروه F: مراکش ۳ تانزانیا صفر
گروه F: کنگو یک زامبیا یک

پنجشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲
گروه A: گینه استوایی۴ گینه بیسائو ۲
گروه A: ساحل عاج صفر نیجریه یک
گروه B: مصر ۲ غنا ۲

جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲
گروه B: کیپ ورد ۳ موزامبیک صفر
گروه C: سنگال ۳ کامرون یک
گروه C: گینه یک گامبیا صفر

شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲
گروه D: الجزایر ۲ بورکینافاسو ۲
گروه D: موریتانی ۲ آنگولا ۳
گروه E: تونس یک مالی یک

یکشنبه اول بهمن ۱۴۰۲
گروه F: مراکش یک کنگو یک
گروه F: زامبیا یک تانزانیا یک
گروه E: آفریقای جنوبی ۴ نامیبیا صفر

دوشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۲
گروه A: گینه استوایی ۴ ساحل عاج صفر
گروه A: گینه بیسائو صفر نیجریه یک
گروه B: کیپ ورد ۲ مصر ۲
گروه B: موزامبیک ۲ غنا ۲

سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۴۰۲
گروه C: گامبیا ۲ کامرون ۳
گروه C: گینه صفر سنگال ۲
گروه D: آنگولا ۲ بورکینافاسو صفر
گروه D: موریتانی یک الجزایر صفر

چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲
گروه E: نامیبیا صفر مالی صفر
گروه E: آفریقای جنوبی صفر تونس صفر
گروه F: تانزانیا صفر کنگو صفر
گروه F: زامبیا صفر مراکش یک

یک هشتم نهایی

شنبه ۷ بهمن ماه ۱۴۰۲
آنگولا ۳ نامیبیا صفر
نیجریه ۲ کامرون صفر

یکشنبه ۸ بهمن ماه ۱۴۰۲
گینه استوایی صفر گینه یک
مصر یک (پنالتی ۷) کنگو یک (پنالتی ۸)

دوشنبه ۹ بهمن ماه ۱۴۰۲
کیپ ورد یک موریتانی صفر
سنگال یک (پنالتی ۴) ساحل عاج یک (پنالتی ۵)

سه شنبه ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۲
مالی ۲ بورکینافاسو یک
مراکش صفر آفریقای جنوبی ۲

یک چهارم نهایی

جمعه ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۲
نیجریه یک آنگولا صفر
جمهوری کنگو ۳ گینه یک

شنبه ۱۴ بهمن ماه ۱۴۰۲
مالی یک ساحل عاج ۲
کیپ ورد صفر (پنالتی یک) آفریقای جنوبی صفر (پنالتی ۲)

نیمه نهایی

چهار شنبه ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۴۹: نیجریه آفریقای جنوبی، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه صلح بواکه
بازی شماره ۵۰: ساحل عاج جمهوری کنگو، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه آلاسان اوتارا، آبیجان

رده بندی

شنبه ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۵۱: بازنده دیدار بازی ۴۹ بازنده دیدار بازی ۵۰، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه فلیکس هوفوئت بوینی

نهایی

یکشنبه ۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۵۲: برنده دیدار بازی ۴۹ برنده دیدار بازی ۵۰، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه آلاسان اوتارا، آبیجان

لینک منبع خبر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *