صادرات گیلان، درگیر کاغذبازی‌های اداری

اسدالله عباسی، استاندار گیلان در در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به ظرفیت‌های صادراتی استان گیلان در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و … گفت: این ظرفیت‌ها باید براساس چشم انداز و افق پیش رو در این استان شکوفا شود و در صادرات علاوه بر رشد حجمی به لحاظ ارزی نیز افزایش داشته باشیم.

 او با بیان اینکه باید بر روی شورای گفت‌وگو به صورت جداگانه و تخصصی کار شود، افزود: در این شورا اصل بر هموار کردن مسیر و تسهیل‌گری و رفع موانع است، باید با کمک به فعالان اقتصادی، کشاورزی و صنعتی روحیه امید برای سرمایه گذاری را در آن‌ها تقویت کنیم.

استاندار گیلان خواستار کاهش بوروکراسی (کاغذبازی) اداری شد و تصریح کرد: بخشی از مسائل و مشکلات صادراتی استان که موجب می‌شود کالا‌های ما از سایر استان‌ها صادر شود به سختگیری‌ها و بوروکراسی‌های اداری برخی از ادارات اجرایی استان باز می‌گردد.

به گفته عباسی، همه دستگاه‌ها باید در این بخش فعال شوند و معاونت‌های عمرانی و اقتصادی با کمک سایر دستگاه‌های موانع را برطرف کنند.

خط آهن رشت – کاسپین به زودی راه اندازی می‌شود

استاندار گفت: گیلان ۳ بندر دارد که باید ظرفیت‌های قابل استفاده آن استخراج شود که در سال‌های آینده این ظرفیت‌ها را تا چه میزان می‌توان افزایش داد و چه راهکاری برای افزایش آن پیش بینی می‌شود برای این سوالات به پاسخ درست دست یافت.

عباسی افزود: به زودی خط آهن رشت -کاسپین راه اندازی و سوت قطار در این بندر طنین انداز می‌شود، اما باید دید تا چه اندازه در خط ریلی شمال – جنوب توانسته ایم کشتی‌های رو رو، کانتینری و یخچال دار را برای صادرات محصولات کشاورزی آماده کنیم.

او تصریح کرد: برای توسعه بندر باید اطلاعات به روزرسانی شود تا براساس واقعیات دسته بندی شده تصمیم گیری کنیم.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *