شکسته شدن رکورد سرعت سرویس در تاریخ مسابقات والیبالدر والیبال امروز دنیا سرویس یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت محسوب می‌شود. در واقع هر تیمی که بتواند سرویس بهتری بزند و دریافت حریف خود را با مشکل مواجه کند شانس بیشتری برای پیروزی خواهد داشت و همین موضوع باعث شده که تیم‌ها روی این فاکتور تمرکز زیادی انجام دهند.

مشهورترین بازیکن دنیای والیبال که زدن سرویس‌های با سرعت بالا از ویژگی‌های منحصر به فرد او محسوب می‌شود، ویلفرد لئون است. فوق ستاره کوبایی الاصل تیم ملی لهستان که اخیرا در یکی از مسابقات موفق شده بود با ثبت رکورد سرویس ۱۳۸ کیلومتر بر ساعتی از این حیث رکورد جدید و خارق‌العاده‌ای را ثبت برساند و از نیمیر عبدالعزیز عبور کند.

اما حالا یک نفر پیدا شده که رکورد ویلفرد لئون را هم بشکند. جایی که در جریان یکی از مسابقات لیگ والیبال لهستان، رکورد سرعت سرویس در تاریخ مسابقات والیبال شکسته شد.

ساویچکی بازیکن تیم ترفل گدانسک، رکورد سرعت سرویس ۱۳۸ کیلومتر بر ساعت ویلفرد لئون فوق ستاره کوبایی تیم ملی لهستان را شکست و با ثبت سرعت ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت رکوردی جدید در تاریخ این رشته به ثبت رساند.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *