شافعی: اظهارات گل محمدی و نکونام زیبنده فوتبالمان نیست/فدراسیون فوتبال باید به اختلافات سرخابی ها ورود کند

محمود شافعی پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره تساوی سرخپوشان برابر تیم صنعت نفت آبادان اظهار کرد: عدم تمرکز بازیکنان باعث شده بود که شرح وظایف تاکنیکی را در ۱۰، ۱۵ دقیقه آخر نتوانند انجام دهند و با  سهل انگاری، گل تساوی را دریافت کردند.

شافعی درباره اینکه حاشیه‌های اخیر در ناکامی‌های اخیر پرسپولیس تاثیرگذار بود، گفت: قطعا شرایط حاشیه‌ای که برای پرسپولیس به وجود آوردند تاثیرگذار بوده است. گل محمدی سرپرست و مدیریت باشگاه باید با این مسائل خیلی راحت کنار بیایند و کاملا شرایط را مهیا کنند تا تمرکز بر روی مسائل فنی و تیمی داشته باشند و صدر جدول را از حریف بگیرند. در شرایطی که سپاهان و استقلال به راحتی امتیاز از دست می‌دهند اگر پرسپولیس نتواند امتیازات کامل را کسب کند در نیم فصل دوم، وضعیتش خیلی سخت می‌شود.

گل محمدی و نکونام در شرایط مسالمت آمیز اختلافات را حل کنند 

پیشکسوت پرسپولیس درباره جنگ رسانه‌ای بین پرسپولیس و استقلال و اینکه بازیکنان و مربیان سرخابی علیه یکدیگر مصاحبه می‌کنند، گفت: اصلا خوب نیست که سرمربیان ۲ تیم مطرح که اکنون فوتبال ما در شرایط ملی قرار دارد و جام باشگاه‌های آسیا و چند وقت دیگر هم جام ملت‌های آسیا را پیش رو داریم، این گفتمان زیبنده مربیان حرفه‌ای نیست. به نظرم  گل محمدی و نکونام در شرایط مسالمت آمیز و دوستانه بنشینند و اختلافات خود را حل کنند.  

فدراسیون فوتبال باید به اختلاف سرخابی ها با هم ورود کند 

او افزود: وظیفه فدراسیون فوتبال است که به این مسئله ورود کند و سرمربیان  و مدیران عامل ۲ تیم را دعوت کند و سوتفاهمات را برطرف کند. پس فدراسیون به چه درد می‌خورد و باید بگوید که اکنون بحث ملی مطرح است و وفاق ملی اهمیت دارد. کشور عربستان را نگاه کنید که تمام ستاره‌های دنیا را جذب می‌کند و یک سرمربی مطرح در راس تیم ملی خود می‌گذارد تا به یک وفاق ملی برسد تا در جام ملت‌های آسیا به موفقیت برسد. کشور‌های ژاپن، استرالیا و کره جنوبی هم دارند خودشان را برای این رقابت‌ها آماده می‌کنند، اما متاسفانه ما با دست خودمان حاشیه درست می‌کنیم. به نظرم این موضوع زیبنده شرایط فوتبالی ما نیست.

بازیکنان نباید در مسائل مدیریتی دخالت کنند 

شافعی درباره اینکه اختلاف سرخابی‌ها روی نحوه بازی بازیکنان تاثیر نمی‌گذارد، گفت: اول اینکه بازیکنان نباید در مسائل سرمربی و مدیریت دخالت کنند و آن‌ها باید تمرکز بر بازی خودشان داشته باشند. ورود به این مسائل باعث شده که بازیکن نمی‌تواند یک توپ را به خاطر نداشتن تمرکز دفع کند و حواسش پرت می‌شود و در بازی با ملوان نمی‌تواند وظایف فردی خود را انجام دهد و این‌ها به خاطر حرفه‌ای نبودن فوتبال ما است. بازیکنان پول حرفه‌ای می‌گیرند، اما شرایط حرفه‌ای را انجام نمی‌دهند.

لفظ های به کار برده شده بچگانه است 

پیشکسوت پرسپولیس درباره اینکه استقلالی‌ها مدعی هستند که سرخپوشان برای نتیجه گرفتن به مسائل حاشیه‌ای روی آوردند، گفت: به نظرم مطلبی تحت عنوان  شروع کردن قضیه وجود ندارد و باید  منطقی به مسائل فوتبال خود نگاه کنیم این لفظ‌ها و گفتمان‌ها کاملا آماتور و بچگانه است و باید از این مسائل دور شوند، چون زیبنده سرمربی که در سطح  لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا فعالیت می‌کند نیست که بخواهد با یکی دیگر دهن به دهن شود و جواب طرف را بدهد. هر ۲ مربی باید در قالب حرفه‌ای از این مسائل بیرون بیایند. مدیر عاملان هر ۲ باشگاه نباید بگذارند که سرمربیان تیمشان اسیر حواشی شوند و این موضوع به خاطر تسلط نداشتن در مدیریت است.

پرسپولیسی ها باید بازی های لیگ قهرمانان آسیا را  جدی بگیرند 

او درباره اینکه تیم پرسپولیس می‌تواند برابر تیم استقلال تاجیکستان موفق شود، گفت: بعد از ۲ بازی که امتیاز از دست دادیم کاملا باید همه ارگان باشگاه از مدیریت تا سرمربی تیم بتوانند بازیکنان را با شرح وظایفشان توجیه کنند و مردم انتظارشان از بازیکنان با پول‌های حرفه‌ای که می‌گیرند زیاد است و می‌خواهند که حداقل شرح وظایف خود را به درستی انجام بدهند. اینکه بازیکن بعد از بازی بگوید که به خاطر سهل انگاری و اتفاق  نتوانستیم حریف را ببریم این موضوع زیاد زیبنده بازیکن حرفه‌ای پرسپولیس نیست. باید بازی‌ها را جدی بگیرند و بحث ملی است و اعتبار فوتبال کشورمان محسوب می‌شود که به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا راه یابند. سرخپوشان همیشه جزو ۴ تیم برتر پایانی و در ۲ دوره هم به فینال این رقابت‌ها راه یافتند و اینکه استقلال تاجیکستان بخواهد از قرمزپوشان امتیاز بگیرد یک مقدار از شرایط فنی به دور است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *