سیل آستارا تاکنون ۲۰ مصدوم داشته است

امیر مرادی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: مردم روستا‌های سیل زده در شهرستان آستارا با کمک نیرو‌های امدادی از مناطق سیلابی دور و به مکان‌های امن منتقل شدند.

او افزود: با تشدید بارش باران از شب گذشته در استان گیلان، میزان بارش در منطقه لوندویل آستارا به ۲۷۱ میلیمتر رسید که باعث آبگرفتگی شدید معابر و خیابان‌ها در این مناطق شد.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با طغیانی شدن روخانه‌های شهرستان آستارا گروه‌های امدادی هلال احمر، راهداری، فرمانداری، شهرداری، سپاه قدس، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و ارتش از شب گذشته با حضور در منطقه به مردم این شهرستان خدمات رسانی می‌کنند.

مرادی با بیان اینکه مردم آستارا با ۱۶ فروند قایق در معابر و خیابان‌های این شهر تردد می‌کنند، تصریح کرد: ۲۰ گروه هلال احمر با امکانات امدادی از دیشب برای خدمات رسانی به مردم در این شهرستان حضور دارند.

او همچنین از قطع جاده ترانزیتی آستارا به لوندویل به دلیل طغیان رودخانه سیبلی خبر داد و گفت: این جاده چندین کیلومتر قبل از تخریب پل به کمک نیروی انتظامی و پلیس راه بسته شده و هم اکنون تردد خودرو‌ها از جاده کناری با ظرفیت ۱۰۰ تن در ثانیه به کندی در جریان است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان به کمک رسانی نیرو‌های هلال احمر استان اردبیل به مردم مناطق سیل زده آستارا اشاره کرد و افزود: مردم مناطق سیل زده شهرستان آستارا مانند لوندویل از صبح امروز با کمک نیرو‌های امدادی از خانه‌های خود خارج و در مساجد، مدارس و سالن‌های ورزشی اسکان داده شدند. 

مرادی تصریح کرد: سیل آستارا تاکنون ۲۰ مصدوم داشته است که ۱۳ نفر سرپایی مداوا شده اند و ۷ نفر هم در مراکز درمانی بستری هستند.

او با بیان اینکه لایروبی رودخانه‌های شهرستان آستارا باعث شد تا از آسیب سیل به مناطق بیشتری از این شهرستان جلوگیری شود، گفت: بارندگی در این شهرستان کم شده و در حال حاضر سطح آب رودخانه‌ها و معابر در حال فروکش کردن است.

طغیان رودخانه سیبلی آستارا

مدیرکل مدیریت بحران گیلان ضمن قدردانی از مسافران به دلیل اتراق نکردن در مسیر‌های سیلابی و پرخطر افزود: تاکنون هیچ خسارت جانی از مناطق سیل زده گزارش نشده و میزان خسارت مالی هم در دست بررسی است.

مرادی با اشاره به بسته شدن راه ارتباطی ۲ روستای شهرستان تالش بر اثر بارش شدید باران تصریح کرد: گاز این مناطق سیل شده هم قطع شده است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *