سیر تا پیاز جام جهانی ۲۰۲۶ و شانس تاریخی ایران برای صعود

[ad_1]

[og_img]
فیفا برنامه و نحوه برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۶ را اعلام کرد که تیم ملی ایران شانس تاریخی در این تورنمنت برای صعود دارد.

به گزارش مشرق، ۸۵۸ روز دیگر فرصتی تاریخی برای تیم ملی فوتبال ایران برای صعود از مرحله گروهی جام جهانی مهیا می شود. فیفا برنامه بازی های مسابقات جام جهانی ۲۰۲۶ را اعلام کرده که در مرحله گروهی ۴۸ تیم شرکت می کنند و ۳۲ تیم راهی مرحله بعد می شوند.

آمریکا، مکزیک و کانادا به صورت مشترک میزبان مسابقات جام جهانی خواهند بود و برای اولین بار در تاریخ این مسابقات با حضور ۴۸ تیم برگزار می شود و سهمیه قاره آسیا ۸ تیم خواهد بود.

سیر تا پیاز جام جهانی ۲۰۲۶ و شانس تاریخی ایران برای صعود

*فرصت طلایی برای صعود تاریخی ایران در جام جهانی

تیم ملی فوتبال کشورمان این فرصت طلایی را دارد تا جزو ۳ دسته اعلامی فیفا برای صعود از مرحله گروهی باشد.

دسته اول ۱۲ تیم برتر گروه های ۴ تیمی راهی مرحله بعد می شوند.

دسته دوم ۱۲ تیم دوم گروه های ۴ تیمی از مرحله گروهی صعود می کنند.

سیر تا پیاز جام جهانی ۲۰۲۶ و شانس تاریخی ایران برای صعود

در پایان «تیم ملی کشورمان» بهترین فرصت را دارد تا حداقل جزو «۸ تیم برتر سوم گروه های ۱۲ گانه باشد» و برای اولین بار تاریخ جام جهانی از مرحله گروهی صعود کند.

*مکان بازی افتتاحیه و فینال جام جهانی

«بازی افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۶» در کشور مکزیک در «ورزشگاه آزتک مکزیکو سیتی با ظرفیت ۸۷ هزار نفر» برگزار می شود و بازی حساس «فینال» به میزبانی آمریکا در «ورزشگاه مت لایف نیویورک با گنجایش ۸۲ هزار نفر» برگزار خواهد شد.

سیر تا پیاز جام جهانی ۲۰۲۶ و شانس تاریخی ایران برای صعود

*زمان برگزاری و ساعات مسابقات جام جهانی به وقت تهران

بر اساس اعلام فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا)، ۱۰۴ بازی در مدت ۳۸ روز به صورت فشرده برگزار می شود و هر روز شاهد برگزاری ۴ بازی در جام جهانی خواهیم بود. خبر بد برای تماشاگران ایرانی در زمان برگزاری بازی های مسابقات جام جهانی این است که «بازی ها به وقت تهران در ساعات ۲ تا ۷ بامداد برگزار می شود».

*برنامه کامل مسابقات جام جهانی ۲۰۲۶

سیر تا پیاز جام جهانی ۲۰۲۶ و شانس تاریخی ایران برای صعود

فینال: استادیوم مت لایف (نیویورک ۸۲۵۰۰)

نیمه نهایی: هارد راک (میامی ۶۴۷۶۷)، مرسدس بنز (آتلانتا ۷۱۰۰۰)

یک چهارم نهایی: آروهد (کانزاس ۷۶۴۱۶)، ژیلت (بوستون ۶۵۸۷۸)، سوفی (لس آنجلس ۷۰۲۴۰) و هارد راک

یک هشتم نهایی: لینکلن فایننشال فیلد (فیلادلفیا ۶۹۷۹۶)، ان آر جی استادیوم (هیوستون ۷۲۲۲۰)، آزتک (مکزیکو سیتی ۸۷۵۲۳)، لومن فیلد (سیاتل ۶۹۰۰۰)، بی سی پلس (ونکوور ۵۴۵۰۰)، ای تی (دالاس ۸۰۰۰۰)، مرسدس بنز و مت لایف

یک شانزدهم نهایی: استادیوم BBVA (گوادالوپ ۵۳۵۰۰)، لوی (سانفرانسیسکو ۶۸۵۰۰)، BMO فیلد (تورنتو ۳۰۰۰۰)، سوفی، ژیلت، ان آر جی، مت لایف، ای تی، آزتک، مرسدس بنز، لومن، بی سی، هارد راک، ارو هد

لینک منبع خبر


[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *