سید صالحی: ترسو بازی کردن پرسپولیس برابر النصر مشهود بود/ رونالدو کارآیی لازم را نداشتسید مهدی سیدصالحی، کارشناس فوتبال درباره شکست پرسپولیس برابر تیم النصر عربستان در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: پرسپولیس برابر النصری بازی داشت که این تیم عربی ۵ بازیکن خارجی طراز اول داشت. طبیعی بود که سرخپوشان یک مقدار محتاط‌تر وارد زمین مسابقه شدند و بیشتر دقایق سعی می‌کردند که توپ در اختیار تیم النصر باشد و از ضدحملات استفاده کنند، اما من احساس می‌کنم که با مصدومیتی که بر روی ترابی اتفاق افتاد یک مقدار تفکرات گل محمدی بهم ریخت و تا حدودی پرسپولیس در خط هافبک دچار تزلزل شد. به نظرم گل محمدی می‌توانست به جای شهاب زاهدی از سروش رفیعی استفاده کند، اما تفکرش این بود که از زاهدی بهره ببرد.

بی‌احتیاطی سرلک به پرسپولیس لطمه زد 

او افزود: بیشتر بازی در میانه میدان بود و یکی، ۲ موقعیت تیم النصر ایجاد کرد، اما فکر می‌کنم پرسپولیس نسبت به بازی‌های گذشته خود ترسو فوتبال بازی کرد و می‌توانست بالاتر بازی کند و در مقابل تیم النصر نتیجه بگیرد. در مجموع نیمه دوم هم موقعیت آن چنانی روی دروازه پرسپولیس ایجاد نکردند، اما تیم النصر توانست با کار‌های ترکیبی از اشتباه خط دفاعی پرسپولیس  در سمت راستش به ۲ گل برسد و بازی را برنده شود. قاعدتا بی‌احتیاطی سرلک به پرسپولیس ضربه زد و این تیم  با ۱۰ نفره شدن یک مقدار اذیت شد. در صورتی که خطای اول سرلک به خاطر ضدحمله بود و اخطارش به تیم پرسپولیس کمک کرد، اما در صحنه‌ای که پایش را روی پای رونالدو گذاشت باید باهوش‌تر و باتجربه‌تر عمل می‌کرد.

سیدصالحی درباره اینکه تیم پرسپولیس شوتی در این بازی نداشته است، گفت: ترسو بازی کردن پرسپولیس در این بازی مشهود بود البته این تیم می‌توانست بالا بازی کند و بر روی دروازه النصر خطر ایجاد کند، اما در مجموع به نظرم سرخپوشان در این بازی کیفیت خوبی نداشتند. در روزی که اکثر بازیکنان کیفیت آن چنانی نداشتند در نهایت نتوانستند کارآیی لازم را داشته باشند و در نتیجه بازی را از دست دادیم.

رونالدو در این بازی کیفیت آن چنانی نداشت 

این کارشناس فوتبال درباره اینکه عملکرد رونالدو را چطور دیده است، اظهار کرد: قاعدتا رونالدو کیفیت آن چنانی در این بازی نشان نداد، اما حواس بازیکنان پرسپولیس بیشتر به سمت رونالدو بود و سعی می‌کردند که نگذارند بچرخد و شوت بزند. طبیعتا در چنین بازی‌هایی، بازیکنانی مثل رونالدو یارگیری می‌شوند و خیلی سخت می‌توانند عملکرد لازم را داشته باشند همچنین بازیکنان مطرح النصر کارآیی لازم را نتوانستند داشته باشند چون مدافعان پرسپولیس به خوبی توانسته بودند دفاع من تو منی داشته باشند.

پرسپولیس با حضور تماشاگران ترسش می‌ریخت 

سیدصالحی درباره اینکه نبود تماشاگر در این بازی تاثیرگذار بود، گفت: صددرصد اگر تماشاگران بودند پرسپولیس راحت‌تر می‌توانست فوتبال بازی کند و ترسش می‌ریخت، اما در هر صورت نبودن تماشاگران تاثیرگذار بود.

پرسپولیس اگر خودش بود برابر النصر نتیجه می‌گرفت 

او درباره اینکه تیم پرسپولیس می‌تواند از گروهش صعود کند، بیان کرد: به نظرم در این گروه همه تیم‌ها می‌توانند شانس صعود داشته باشند. این دلیل نمی‌شود که چون تیم‌های عربستانی متمول هستند و بازیکنان خوب دارند ما از قبل برابر این تیم‌ها بازنده هستیم و اصلا چنین چیزی نیست چرا که تیم نوبهار ازبکستان توانست الهلال را در خانه‌اش متوقف کند و این امر نشان دهنده این است که بازیکنان ما در مقابل بازیکنان خارجی حریفان خود انگیزه زیادی دارند و اگر پرسپولیس خودش بود شاید می‌توانست از این بازی نتیجه لازم را بگیرد.  Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *