سیدصالحی: کسر ۴ امتیاز در کیفیت بازی سپاهان تاثیر گذاشت/ نساجی باهوش‌تر از حریف هندی‌اش بازی کرد

سید مهدی سیدصالحی درباره تساوی تیم سپاهان برابر تیم نیروی هوایی عراق در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: اولین بار بود که سپاهان برابر یک تیم عراقی در لیگ قهرمانان آسیا بازی می‌کرد، اما از قدیم الایام تیم‌های حوزه خلیج فارس به خصوص  تیم‌های عراقی بازی‌شان نزدیک‌تر به فوتبال ایران بوده است. 

تیم نیروی هوایی عراق به خوبی تیم سپاهان را آنالیز کرده بود 

او افزود: تیم سپاهان در این بازی یکی، ۲ تغییر داشت و  کادر فنی، محمد کریمی را بعد از رفع مصدومیتش در این بازی گذاشته بود و رضا شکاری را بیرون گذاشته بود و سعی کرد که در  میانه میدان از حسین نژاد و قربانی استفاده کند و مدافعان هم همان نفرات بودند و در خط حمله هم فرشاد احمدزاده، رضا اسدی و شهریار مغانلو حضور داشتند. تیم نیروی هوایی عراق طبیعی بود که تیم سپاهان را آنالیز کرده بود و  این تیم، بازیکن تاثیرگذار خود را در این بازی نداشت.

سپاهان به خاطر نبود تمرکز در خط دفاع خود گل دریافت کرد 

سیدصالحی گفت: طبیعی بود که نیروی هوایی عراق در بعضی از مواقع ضدحمله بزند و بازی را در اختیار داشته باشد. بیشتر هدفشان این بود که سپاهان را به جلو بیاورند مخصوصا زمانی که رامین رضاییان در بالا بازی می‌کند ضدحمله را در آن نقطه بزنند که در چند مرحله موفق بودند، اما پیام نیازمند بسیار سیو‌های خوبی داشت. بعد از گلی که سپاهان به خاطر نبود تمرکز در خط دفاعی به خصوص در ضد حمله دریافت کرد عراقی‌ها یک بر هیچ  جلو افتادند و سپاهانی‌ها توانستند بازی را در اختیار بگیرند و با ارسال از جناحین به گل برسند و بعد از آن موقعیت‌هایی هم برای گل زدن داشتند، اما در نیمه اول، بازی با تساوی تمام شد.

سپاهان در نیمه دوم محتاط‌تر بازی کرد 

او ادامه داد: در نیمه دوم دیدیم که سپاهان یک مقدار محتاط‌تر بازی کرد و به دنبال این بود که یک مقدار از عمق دفاعی حریف استفاده کند و سعی می‌کرد که بیشتر توپ در اختیار حریف باشد و هم بتواند از عمق دفاعی‌اش بهره ببرد که توانستند در یک مرحله از نفوذ محمد قربانی استفاده کنند و به گل برسند. زمانی که سپاهانی‌ها گل زدند عقب نشستند و بازی در اختیار عراقی‌ها قرار گرفت و فاصله سپاهان با دروازه حریف بیشتر شد و تیم حریف بازی مالکانه‌ای انجام داد و موقعیت‌هایی روی دروازه سپاهان خلق کرد.

سپاهان کیفیت لازم را در بازی با نیروی هوایی عراق نداشت 

سیدصالحی تصریح کرد: خط هافبک سپاهان نسبت به بازی قبل در بازی‌سازی کم فروغ بود و زمانی که توپ‌های بلند ارسال می‌شد کمتر توپ را در جلو حفظ کردند و همه این‌ها عاملی شد تیم حریف رفته رفته به فشار حملات خود بیافزاید و به گل برسد. در مجموع کسر ۴ امتیاز از لحاظ روحی و روانی روی تیم سپاهان  تاثیرگذار بود، اما نسبت به ۴ بازی که در لیگ برتر فوتبال انجام داد مخصوصا نیمه دوم بازی آن کیفیت لازم را نداشت.

باید از سپاهان به عنوان نماینده ایران در آسیا حمایت می‌کردند 

این کارشناس فوتبال درباره اینکه کسر ۴ امتیاز از سپاهان در بازی برابر تیم نیروی هوایی عراق تاثیرگذار بود، گفت: بله، سپاهان نماینده ایران در آسیا بود و باید همه حمایت می‌کردند تا با روحیه در این مسابقات ظاهر شود، اما کسر امتیاز و حتی لغو مجوز بازی ۶ بازیکن از لحاظ روحی و روانی بر روی اردوی تیم  تاثیرگذار بود. به نظرم نباید این اتفاقات و حواشی رخ می‌داد و اولین بازی در چنین تورنمنت‌هایی خیلی تاثیرگذار است که تیم باید با روحیه شرکت کند، اما این اتفاقات را رقم زدند و باعث شدند که این مسائل روی بازی سپاهان تاثیرگذار باشد.

تیم بمبئی سیتی هند زهر لازم را در خط حمله‌اش نداشت 

او درباره اینکه ارزیابی‌اش از برد نساجی برابر تیم بمبئی سیتی هند چیست؟، گفت: این تیم هندی سرمربی انگلیسی دارد و بازیکنان خارجی زیاد تاپ و سطح اولی نداشت، اما در مجموع با توجه به اینکه تیم ناشناخته‌ای بود طبیعی بود که تیم نساجی  یک مقدار محتاط‌تر بازی کند و اجازه بدهد توپ در اختیار آن‌ها باشد و در ضد حملات استفاده کند. هر چه از دقایق بازی گذشت یک مقدار تیم رحمتی باهوش‌تر بازی کرد و توانستند از سمت چپ و راست خوب اضافه شوند و در حمله موقعیت درست کنند و به گل برسند. نیمه دوم طبیعی بود که تیم هندی به سمت بالا بازی می‌کند، اما با تعویض‌هایی که رحمتی انجام داد توانستند با آمدن فرشید اسماعیلی از اشتباه خط دفاعی حریف استفاده کنند و به گل دوم برسند. هندی‌ها  توپ را در اختیار می‌گرفتند، اما هم در خط دفاع و هم در خط حمله ضعف داشتند و زهر لازم را نداشتند.

سپاهان بعد از تیم الاتحاد شانس بیشتری برای صعود از گروهش دارد 

سیدصالحی درباره اینکه تیم سپاهان با این وضعیت می‌تواند از گروهش صعود کند، گفت: به نظرم در مرکز میدان دوندگی  و بازی‌سازی هافبک‌ها باید بیشتر شود. طبیعی است که بعد از تیم الاتحاد، تیم سپاهان شانس بیشتری برای صعود دارد و امیدوارم که بازی بعدی را بهتر نتیجه بگیرند و صعود کنند.

پرسپولیس بازی سختی برابر تیم پرمهره النصر دارد 

این کارشناس فوتبال درباره اینکه بازی پرسپولیس و النصر را چطور می‌بیند، بیان کرد: النصر تیم پرمهره‌ای است و بازیکنانی مانند رونالدو و سادیو مانه دارد. تیم‌های متمول عربستانی امسال خرج کردند و بازیکنان خوبی آوردند. طبیعتا پرسپولیس در آزادی بازی می‌کند و می‌داند که بازی سختی دارد و باید منتظر باشیم تا ببینیم چه تفکراتی پیروز می‌شود. هر تیمی که بتواند مرکز میدان را در اختیار بگیرد و مالکیت توپ را داشته باشد می‌تواند موفق باشد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *