سیاه‌نمایی و ناامیدی از مضامین سینمایی رخت بسته است

لینک کوتاه این مطلب : https://liyalestan.ir/36f6
رئیس سازمان سینمایی گفت: در یک سال اخیر بالغ بر ۴۳٠٠ فیلم کوتاه، مستند، انیمیشن، تله فیلم و سینمایی در سینمای ایران تولید شد و زمانی که به مرور این آثار می‌پردازیم، شاهدیم سیاه‌نمایی و ناامیدی از مضامین سینمایی رخت بسته البته این موضوع به این معنا نیست که نقد نکنیم چرا که وظیفه سینما دیده‌بانی است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، محمد خزاعی شامگاه یکشنبه _بیست‌ودوم بهمن_ در اختتامیه چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر ضمن گرامیداشت یاد هنرمندان فقید با بیان اینکه سال گذشته لحظات تلخ و شیرینی برای سینمای ایران رقم خورد، اظهار کرد: در این سال درگذشت هنرمندان، معیشت، اقتصاد و امنیت شغلی سینماگران مطرح شد و در تلاشیم تا این مشکلات اقتصادی را برطرف کنیم.

وی افزود: با کرونا و اغتشاشات سینما رو به ویرانی بود اما امروز سینمای ایران زنده و دارای شرایط مطلوب است، مخاطبان رکورد خوبی را در حوزه تعداد مخاطب رقم زدند که دستاورد خوبی برای سینما بود.

رئیس سازمان سینمایی با تاکید بر اینکه باید به فکر اقتصاد سینماگران کشور باشیم، خاطرنشان کرد: برخی نقد می‌کنند چرا برخی فیلم‌ها حضور ندارند، در این مسیر اول باید درباره اقتصاد سینما حرف می‌زدیم و پس از آن به فکر این موضوعات باشیم.

خزاعی با اشاره به توسعه زیرساخت سینمای ایران در دولت سیزدهم عنوان کرد: در ۴٠ سال ۵۷٠ سالن داشتیم و در طول این دولت ۲۵٠ سالن افتتاح شد و در تلاشیم آمار را به هزار سالن برسانیم.

وی در خصوص رونق گرفتن چرخه تولید در سینما تصریح کرد: در یک سال اخیر بالغ بر ۴۳٠٠ فیلم کوتاه، مستند، انیمیشن، تله فیلم و سینمایی در سینمای ایران تولید شد و زمانی که به مرور این آثار می‌پردازیم، شاهدیم سیاه‌نمایی و ناامیدی از مضامین سینمایی رخت بسته البته این موضوع به این معنا نیست که نقد نکنیم چرا که وظیفه سینما دیده‌بانی است.

این خبر در حال تکمیل است…

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *